2445 entry daha
  • rahmetlinin albümü çıkardı. cuma gecesi "bir başka gece" programında 2 veya 3 tanesi çalardı. "ahmet bey'in ceketi, hapşu ve hala kızı zehra" şarkılarını bu programda izlemiştim. sonra en kısa sürede kaseti alınırdı. babamda eski plakları da vardı. küçücükken plağı takar "halhal, yeni bir gün, aynalı kemer" şarkılarını dinlerdim. üniversite zamanlarım "müsadenizle çocuklar, tut-i mucize-i guyem, ömrümün son baharında" gibi harika şarkı ve yorumlarla geçmiştir. harika sözleri ve besteleri vardır. telwvizyon programı olan "7'den 77'ye" zamanının fenomenidir. " domates,biber, patlıcan" şarkısı bu programın ülke tanıtımlarında fon müziğidir. içine kapalı bir ülkede evrensel olmayı becermiş bir sanatçıdır. (o dönem ayrıca cem karaca ve erkin koray gibi megastarları da çıkartmıştır). en az 4 kuşağın sevgisini kazanmıştır. her bayram sabahı "bugün bayram" şarkısının çalınması bir klasiktir. "arkadaşım eşek, kazma ve ayı" şarkıları çocukları hala yakalayabilmektedir. vefatı dünyada üzüntüyle karşılanmıştır. geride "gülpembe, dönence, allahım güç ver bana, yine yol göründü gurbete, bahçede hanımeli, kol düğmeleri, sakız hanım ve mahur bey" ve adını hatırlayamadığım bir dünya şarkılar bırakmıştır.
1115 entry daha
hesabın var mı? giriş yap