• türkiye'nin bir çok şehrinin yanı sıra dünyada 150 ülkeyi, 250'den fazla şehri dünyanın daha önce hiç gidilmemiş görülmemiş, belki hayatı boyunca hiç gidemeyecek türk insanına herhangi bir çıkar, büyük maddi beklenti olmadan gösteren; oradaki insanlara ve onların kültürüne herhangi bir saygısızlık yapmadan, tarafsız bir şekilde bizlere öğreten, ve bunu bir çocuk programı içerisinde yapan, çocukların ufkunu dünyasını hayallerini geliştiren, modern zamanımızın evliya çelebisi için söylenen asılsız bir iftiradır.
  • yav he he.
  • katıldığım önerme.
    şarkılarının genelinde müzikal kalite vasat. ama özellikle sözleri son derece tırt geliyor bana.
    hele bir de sürekli olarak cem karaca gibi muhteşem bir müzisyenle kıyaslanması işin iyice bokunun çıkarılmasıdır.

özeleştiri: "şarkılarının genelinde müzikal kalite vasat" demem çok doğru olmamış. zira bu benim ve konuşmuş olduğum bir kaç müzisyenin görüşü. zire müzikal kalitesi ile ilgili bilimsel bir analiz yapabilecek yetkinliğe sahip değilim. ancak sözleri konusunda iyi kötü edebiyat falan takip ederim ve lafımın arkasındayım.
    not: bu konuda tonla hakaret mesajı geldi. o yüzden şu (bkz: #97701833) entry'de konuyu biraz daha açtım.
  • sanıyorum bu başlığa gelip barış manço hakkında olumsuz yorum yapmanın prim kazandırdığını düşünüyor bazı hilkat garibeleri. beğenmiyorsan dinleme...

hayatında müzik anlamında ne ürettin de barış manço'nun balon olduğunu söyleyebilecek kadar küstahlaşabiliyorsun?
  • sanat icra eden bir insanin islerini begenmemek, kendisinden hoslanmamak baska bir sey, o kisiye "balon" demek baska bir sey. kusura bakmayin da, ortaya bir is cikarmis hic bir insan, kim olursa olsun balon kelimesini haketmez. bunu soyleyebilen kim varsa terbiyesizdir, is yapan insana saygisi yoktur.

donence gibi bir eseri ortaya koyabilen insani birakin da abartsin insanlar. suan abartilanlardan daha kotu ve daha abartili olmayacaktir.

ayrica, adam olacak cocuk ile ben dahil bir cok cocuga guzel ogutler asilayabilmis bir program yapmis baris manco'yu buradan rahmetle anmak istiyorum.
  • (bkz: yav he hee)
    barış manço balon, zeki muren tsm katili, erkin koray calamiyor artık, sezen aksu tırt bir sanatçı! livaneli her devirde zaten utopik bir sersem, selda bagcan şisko...
    allah büyük dağına göre kar veriyor işte...

dinleyin yeni çıkanları sizin ağzınizada çok yüzünüze de!!!

bu başlığı açan kişi , allah askina bir tane la bir tane beste yap, hatta farkli bir melodi bul gel sonra konuşalım...
  • artık küfür edicem yeter ya, siz kimsiniz ki birinin balon olup olmadığına karar veriyorsunuz, tamam içiniz pislik dolu anlıyorum da, barış manço gibi bir insanı kötülemek için motivasyonunuz nedir ?
  • abartılmış bir balon, ölümünden 20 yıl sonra hala tartışılıyor olmaz. eğer bugün bu konuyu tartışıyorsanız, bu ortadaki başarıyı göstermektedir. peki bu başarı nedir, barış manço şarkılarının hala severek dinleniyor olması...
  • https://www.youtube.com/watch?v=wm1f5cmcx0q

su kalabaliga bakin hele. nasil da balonu ugurlamaya gidiyorlar.

vefat etmis bazi insanlarin arkasindan saygisizlik edilir, ama o baris manco olmamali!
  • ya düşündüm de ben de sadece arkadaşım eşşek , ayı, süper babaanneyi bilsem derdim ki "bu ne lan barış manço çocuk şarkıcısıymış".

tanım: blue morning angel, tripper, ride on miranda, unutamıyorum, unutamadım, scehrazade yorumu, kalk gidelim küheylan, ahmet beyin ceketi nden ve daha nicelerinden bîhaber cahilce söylemlerle savunulan, ciddiye alınmaması gereken savdır.

fikri sahibi olmayanlar için 1978'de verdiği röportajı da şuraya koyayım o da burada dursun: https://www.youtube.com/watch?v=yet6rrkcqam
hesabın var mı? giriş yap