şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yoktur böyle bir film. keşke olsa.

  keşke topluma mal olmuş insanların hayatlarını anlatan filmler diziler çekilse. keşke aptal yaz dizileri yerine. kaynım bana kaydı konulu diziler yerine, cem karaca'nın, fikret kızılok'un, atatürk'ün dizileri filmleri çekilse.
 • yapılması gerektiğini düşündüğüm film.

  yurtdışındaki eğitimi, dereceyle mezun olması, dağlar dağlar ile tanınırlığının artması, aldığı ödüller, kurtalan ekspres müzisyenleri ile çalışması, barış manço ile 7'den 77'ye programı ve bu program içindeki dünya gezisi ve adam olacak çocuk _ kısımları, çocuklara olan sevgisi, yaptığı çocuk şarkıları, birçok ülkede özellikle japonya'da verdiği konserleri _, japonların barış manço sevgisi, yabancı dilleri konuşmaktaki başarısı, katıldığı bir televizyon programında fransız sunucunun türklerle alay etmesi üzerine ona verdiği mükemmel cevap _ , barış manço'nun yabancı şarkıları, trip fairground şarkısı , milletvekili adaylık düşüncesi ve sağlık sorunları nedeniyle vazgeçmesi, oynadığı sinema filmi baba bizi eversene , müsadenizle çocuklar klibi , barış manço şarkılarında geçen mükemmel sözler vb birçok konu filmde işlenebilir.

  barış manço'nun renkli ve dolu dolu geçen hayatı nedeniyle filmin bütçesinin yüksek olacağı düşünülebilir. kültür bakanlığı halen birçok filme maddi destek sağlıyor. gereksiz 5 film için verilecek destek bu filme verilirse yeterli olur diye düşünüyorum.

  dünya gezisi kısımları çekilirken birkaç ülkede çekim yapılması yeterli olabilir. adam olacak çocuk kısımları çekilirken en komik sözleri söylemiş olan çocuklar yeniden canlandırılabilir. böylece film, yüksek miktarda müzik, gezi programı, komedi tadı verecektir.

  film için isim önerim de var: dönence