şükela:  tümü | bugün
 • "piyasada yeterince nlp'ci mlp'ci yok, bilinçaltı formatlama konusunda da sadece 5302963095252 tane kitap var" diye düşünüp bir kitap da kendisi yazmış olan zat. m ile başlayan bir adı daha var ama açık yazmadığına göre bilmemizi istemiyor sanırım:

  (bkz: http://www.yikabeynini.com/…es/demo/yikabeynini.jpg)
 • beynine format at isimli yeni bir kitabı sunulmuş piyasaya. ilki tuttu mu nedir?

  http://www.kitapgalerisi.com/…format-at_158331.html
 • öğrendiklerini insanlarla paylaşmak istediği için kitaplarını yazmış olduğunu düşündüğüm kişi. yöntemlerinin bireylere bir faydası dokunursa bu toplum için de iyi bir şey olur. toplumun genel kültür mirasına katkıda bulunmak gibi bir şey.

  ayrıca ilk adı mehmet'tir.

  (bkz: yıka beynini)
  (bkz: beynine format at)
 • ben bu adamın kitabını okuduktan sonra yıllardır baş etmeye çalıştığım panik ataktan kurtulmak için kendisinin istanbul'da bir spor kompleksinin içinde bulunan yerine gittim. kendisi çok yoğun olduğu için asistanıyla çalıştım. izmirden kalkıp sadece tedavi olabilmek adına gittiğimi defalarca ifade ettim, seans başına 400 tl verdim, sonunda ne oldu biliyor musun sözlükçü kardeşim, üç seansına 1200 tl artı yol ve kalacak yer masrafları, daha da kötüleşen panik atak krizleri, sarsılmış bir özgüven ve iyileşeceğine dair bütün inancı kaybetme. işte bu oldu. ha ben ilacı da psikoterapiyi de denemiştim, bir de bunu deneyelim dedim ama sen sen ol, son çaren kalsa da böyle oyunlara gelme. belki fobi gibi hafif durumlarda işe yarıyordur bilemem ama teknik panik atak hastalığında sönmüş bir balon. ekranlara çıkıp panik atak hastalığını tedavi ediyorum diye boş vaatlerde bulunmak kolay, tedavi sonunda yarar görmezseniz paranızı iade ediyorum de, o zaman dürüstlüğüne inanayım. sayesinde tedavi için ayırdığım parayı boşa harcadığım için şu anda deliliğin sınırlarına dolaşmama sebep olan bir hastalıkla savaşmak için ekonomik durumumun düzelmesini beklemek zorundayım.
  edit: eksik kalmış bir noktayı açıklamak isterim. barış bey, kendisi neyse asistanının da o olduğunu ve bildiği her şeyi asistanına öğrettiğini söyler, yani kendisiyle çalışmış olsam da sonucun değişeceğini düşünmüyorum. amacım da kimseye haksızlık etmek, küçük düşürmeye çalışmak değildir, sadece psikiyatri alanında yıllarca çalışmış, emek vermiş doktorlardan daha uygun paralara tedavi alınabileceğini açıklamak istedim. ve evet, panik atak tedavisinde iyi bir psikologtan aldığım emdr tedavisi sayesinde artık daha iyiyim. emdr deneyin, hipnoz deneyin, bilişsel davranışçı tedavi deneyin, çok ihtiyacınız varsa ilaç kullanın, ama panik atak hastalığının tek veya iki seansta çözülebilecek bir şey olmadığını bilin.
 • 2 yıl önce bir arkadaşımın yıllardır ilaçla geçmeyen panik atağının bu adamla birebir çalışarak çok kısa sürede bittiğine şahit olmuştum.

  geçen gün oktay usta'nın programını izlerken, perihan savaş'ın 35 yıldır ilk kez uçağa bu adam sayesinde bindiğini söylediğinde daha da dikkatimi çekmiş kişilik. yalnız perihan savaş’ın olayına aklım almadı. uçak fobisinin sadece 1 seansta geçtiğini ısrarla söyleyince, e kadın 35 sene her yere boşu boşuna mı otobüsle gitmiş diye acıdım o ayrı.

  http://www.youtube.com/watch?v=ro0smarpeeu

  ha bi de yukarıdaki entry yi okuyunca, haksızlık yapıldığını hissettim. adamın kendisi bile bakmamış ki. dünyada herkesin her derdini bitirmeyi garanti edebilecek biri mi var allahaşkına..? biraz istatistik, biraz ilim biraz bilim yahu.
 • "1975 yılında doğdu. tarsus amerikan koleji'nde lise eğitimini sürdürürken gittiği abd'de 2 senede liseyi, 3 senede michigan tech üniversitesi'ni bitirdi. 20 yaşında genç bir mühendis olarak türkiye'ye döndü. koç üniversitesi'nde işletme mastırını tamamladı. 2001 yılında kendi şirketini kurarak türkiye'de yüz binlerce insanın kullandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu.

  1994 yılından başlayarak, beynin işleyişi ve ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkisi üzerine araştırmalar yapan muslu, dünyanın pek çok yerinde konuyla ilgili eğitimlere katılmıştır. araştırma ve eğitim çalışmalarını bir araya getirerek, bir çok metodun beraber çok daha etkili bir şekilde kullanımını sağlayan neuroformat sistemini geliştirdi. çok satan listelerinden aylarca inmeyen yıka beynini, beynine format at ve sağlığına format at kitaplarının yazarıdır. çalışmalarına bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleriyle devam etmektedir."

  direkt sitesinden özgeçmişi... dahi olduğuna inandığım adamdır. kitabını okuduktan sonra yaptığım uygulamalarla resmen hayatım değişti. öyle basit sorunlardan değil yılların travmalarını temizlemekten bahsediyorum. tabii biraz uğraştım.

  bir arkadaşımı astım sorunu için gönderdim. tek bir çalışmada temizlediğini, ve bu olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen arkadaşımın astımından iz olmadığını öğrenince gururum bir kat artmıştır.

  artık birebir çalışma yapmadığını biliyorum. doktorlardan oluşturduğu ekibe devretmiş ne yazık ki. ama bence kitapları uygulanırsa hayatınız değişir. yine de uğraşmanız lazım, istemeniz gerek.

  (bkz: yıka beynini)
  (bkz: beynine format at)
 • çok ilginç biri. zaten şu videoyu izleyince adamın boş olmadığını direkt anlıyosun.

  canlı yayında kedi fobisi geçirme

  bir de şu şekilde kanal d ana habere çıkmış.
  https://vimeo.com/103383082

  birebir yaptığı akatlardaki merkezde bir arkadaşım çalışıyor. adamdan randevu almak için rüşvet teklif eden bile olmuş. arkadaşım adamın yaptığı işleri öyle bir anlattı ki önce inanmadım. sonra kitabını alıp bir endişem üzerinde neuroformat tekniğini denedim. şaşırtıcı bir şekilde işe yaradı. yani burada adama çakmayı çok isterdim ama yok yiğidi öldür hakkını yeme.

  biraz da kimseye randevu vermediği için daha da efsaneleşiyor bence. tamam bu iş için kurduğu ekibi de sağlam diyor arkadaş. ama işte bence ulaşılamayınca bulunmaz hint kumaşı oluyosun bir anda, o da ayrı...
 • chatwalk sistemini bulan, çok iyi gitar çalan, yaratıcı ötesi dahi insan. aslında çok iyi de bir mühendistir.

  mehmet in özellikle akustik gitarı değişik bir şekilde akord ederek kasaya perkusyonla bir doğaçlamavari parçası vardır. aşmış gerçek bir müzisyendir.

  belki o hatırlamaz ama nlp teknikleriyle ilk tedavi etmeye çalıştığı kişi ben olabilirim. kendisine çok sıkıntılar yaşattığım, kardeşim gibi sevdiğim harika insan.

  adeta çok yönlü filozof, bir nevi macgyver dır.
 • bugün metroda sağlığına format at kitabının afişlerini gördüm. doğanın çok büyük bir sırrını sizinle paylaşacağım ödülünüz sağlık olacak gibi enteresan bir vaadi vardı. daha önce adamın kitaplarından çok fazla yarar gören biri olarak, şapkasından şimdi ne çıkaracak diye merak etmedim değil.

  doktorların sağlık alanında "patinaj"dan farklı bir şey yapamadığı şu dönemde umarım yaramıza merhem olur. doktor olmaması eksi mi? olabilir ama, sanırım çok farklı bir bakış açısından bahsediyor.

  kanser falan da yazmış, umarım teyzem için de bir faydası olur... sanırım okuyup karar vermek ve hatmetmek gerek...
 • yeni kitabı sağlığına format at biraz fazla karışık. ya doktor olmak gerek anlamak için ya da 3-4 kez çalışmak. keşke basit yazsaydı biz normal kullar rahat çözebilseydik.

  yine de kanserin beyinden neden tetiklendiğini iyi anlatmış. tamamıyla bir şok sonrası beynin takılması ve kapasite arttırmak için fazla hücre üretmesi. çok enteresan.

  ama ben bu adama doktorların biraz kulak kabartmasını isterim. zira anlattıkları beynin sağlık üzerindeki etkisini çok iyi anlatıyor. hep bütünsel tıp diyoruz ya, işte bu adam bence bu olayı bitirmiş. en azından anladığımdan bana öyle geldi.