şükela:  tümü | bugün soru sor
  • relax adam, kim milyoner olmak ister'de kılçıksız yarışmış, 60 bini cebe atmıştır.
  • ülkedeki vücut geliştirme kalıplarını yıkan idolümdür.

öyle bir insan düşünün ki tsk rehabilitasyon merkezlerini ziyaret edecek kadar milliyetçi,
    atatürkçü(atatürk için yaptıklarını söylemek bana düşmediği için sacece atatürkçü olarak belirttim) ,
    bilgi yarışması programına katılacak ve iyi bir ödül kazanacak kadar zeki ,
    ülkede herkesin kötü niyetle para kazanmaya çalıştığı bir alanda , dürüstlük ve eğlence ile para kazanabilecek kadar ahlaklı ( son videosunda belirttiği kuşkonmaz yetişmeyen bir ülkede , aklınıza kuşkonmaz görselini kazıtmışlar bölümü tam olarak bu durumun örneği ) ,
    salonlarında çizgi roman bulunduracak ve sokağın adını mordor koyalım diyecek kadar genel kültür ile geek kültürüne hakim ,
    ve hepsinden ötesi ülke insanımızın , günümüzdeki davranışının aksine mütevazi olduğu için yeri farklıdır.

bu tür kişileri gördükçe iyi ki ülkeden ayrılmamışlar diyorum.

bir gün karşılıklı puro tüttürmek istediğim nadir kişilerdendir ayrıca. ankarayı çok boşladı ,gelirse yakalayıp bir partagas ikram edeceğim.
  • 1 ayda 26 kilo verme videosu çok başarılı olan azimli beyefendi ama sanırım hangi küre girdiğini açıklamayı unutmuş. çok büyük emek vermiş, çok büyük irade örneği göstermiş ama kürü de anlatması gerekiyor. sonuçta bu video'yu izleyip oha acaba bana da verdirebilir mi diye düşünüp onlarca adam kendisine ulaşacak, personal trainer'lık talep edecek ve para verecektir. acaba onlara da girdiği kürü tavsiye edecek mi? yoksa tamamen doğal, ben yaptım siz de yaparsınız diye mi anlatacak.
  • base life club günlerinden hocamız olan, o dönemden kaliteli bir trainer olarak aklımızda yer etmiş günümüzde -alanında- medyatik olma yolunda ilerleyen, sevilen hoca.

26 kilo mevzusunu challenge mevzusunu ve sonrasında yayınladığı videoyu izledim/takip ettim. sonuç şu ki hayatı spor salonunda geçmeyecek, ailesi, çocuğu olan bir insanın bunu yapması imkansız; 6 da salona git, çalış, işe git, gel, ev yaşamı derken nerede o 2. antreman nerede o vakit??? (isteyen yapar demeyin, bir salon sahibinin imkanları ile aile çoluk çocuk tayfasının imkanları gerçekten bir değil). videosunda mesela "sosyalleştim, arkadaşlarımla dışarı da çıktım sinemaya da gittim" diyor ya, hah o dediklerinin yarısı bizde yokken ne çift antremanı ne sosyalliği hahahaha.

ancak bir gerçek var ki 26 kilo vermezsin, insan gibi bir programla 3-4 kilo verirsin hayattan zevk de alırsın, hedeflerine 3 ay geç ulaşırsın, hepsi bir şekilde olur. hocanın video serileri bunu kanıtlıyor bence.

yine de buradan kendisine iyi ekmek çıkmıştır, sevilesi bir kişiliktir, zamanında army training derslerine girip "az sonra kusucam" dedirtmişliği vardır, sağlamdır, müzik zevki, stili iyidir.

yine de kendisi ile ilgili en önemli ofsayt detay "badici hoca" algısıdır. herkesin derdi de "badici olmak" değil işte. sosyal medya profillerinin müşteriyi vardırdığı sonuç bu bence.
  • bu ülkenin en ahlaklı insanlarıdan birisidir.

tsk rehabilitasyon merkezi ziyaretleri , atatürk hakkında yaptığı paylaşımlar ve gençlere yönelik bilgilendirmeleri kendisinin karakterini ortaya koymaktadır.

bir gün puro içerken sohbet etmek istediğim nadir kişilerdendir ayrıca.
  • bir ayda 26 kilo verip, hayvan gibi kas yapan hayvanoğlu hayvan. yaptığı diyetin adı omad dieti (one meal a day), genelde 10-15 kilo veriliyor ama insanlar o tek öğünde deli gibi yemek yerler. bu öküz onu da yapmadı, üç kaşık ıspanak, 3-4 adet köfte falan yedi; yani akşam yemeği de diet yemeği gibiydi.

üstüne her sabah 4-5 gibi kalktı, gym'e varıp 2 saat cardio yaptı, üstüne her gün özel antremanlarını yaptı, ne ilaç aldı bu süreçte tam bilemiyorum ama müthiş azimliydi, instagram stories'den de ben bile düzenli takip ettim.

insana motivasyon veren, aklınızın ucunda rejim, spor yapma gibi hevesler varsa müthiş kamçı vuran bir challenge yaptı. dünyada pek benzeri var mı bilmiyorum, ama vallahi helal olsun. şu değişim rahatsız bir şey : https://www.instagram.com/p/blsts1ca6nt/
  • bir ayda 26 kilo veren makine, nam-ı değer tyler durden *
  • harun ile yollarını neden ayırdığını anlayamadığım fitness eğitmeni. gençleri helva batağına sürüklemesi ile tanınır kral adamdır.
  • türkiyenin önde gelen fitness hocalarından.ayrıca acayip bi mizah tarzı var.badici olmasaymış kesin cem yılmaz olurmuş.barış hocam bu entryi okuyorsan ankaraya geldiğinde bi antreman yapalım beraber gözüm açık gitmesin şu dünyadan.(bkz: swh)
  • instagramda çok eğlenceleri storyler paylaşan ve bu paylaşımları ile gaza getirip spora başlatan adam.
    ne zaman spora gitmek istemesem storyde bu adam çıkıyor yarım kilo tahin helvasını gömüp bench press e yatıyor.(post modern bayram hoca) bu aralar harun yılmaz nam-ı diğer 1453 harun ile baya baya yardırmaktadır.müthiş bir fiziği var bu adamın. vücut geliştirmeyle ilgilenen yapan yeni başlayan herkesin takip etmesini tavsiye ediyorum ama sakın gaza gelip simit ve helvayı basıp idmana girmeyin osura osura squat yapmanız hiçden bile değil.