şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
1790 entry daha
  • --- spoiler ---

‘senden nefret edenler aslında, seni bunca insanın neden sevdiğini anlamayan gizli hayranlarındır’

paulo coelho
    --- spoiler ---

savunucularının zırvaları sayesinde ülkenin tamamının recep tayyip erdoğan hayranı olduğunu öğrenmiş olduk. demek ki gerçekten birinden nefret eden insan yok dünyada. herkes birilerine hayran.
  • he he tamam youtuber. türkiye'ye gelip bir konferans verse keşke, ne güzel olurdu değil mi?
    1 yergi entrysi akabinde belirli bir ekibin yıkama yağlama operasyonu ile onlarca övgü entrysi girilmesi bile neyin ne olduğunu açıkça belli etmektedir.

entry yağlama saatlerine bakın anlarsınız.
  • bu gün tanıştığım bir arkadaşımın kendisi için fetöcü ve atatürk düşmanı olduğunu iddia ettiği youtuber.

darbe sonrası apar topar ailecek amerikaya kaçıp yerleşmesi
    darbe öncesi fetö okullarında konferans vermesi
    fetö okullarından mezun olması
    fetö yurtlarında yetişmesi gibi iddialar.

açıkcası ben fetöcü olmasını ciddi anlamda umursamıyorum
    çünkü fetö, akp ile bozuşmadan önce ''taşşağını yiyim hocaefendi ne olur dön'' kıvamında bir örgüttü, akp ile dostken hizmet hareketiydi, akp ile bozuşunca anında terörist oldu.
    neyse, fetö çocukları aldı iyi yetiştirdi.
    bu arada beynini yıkadı ama iyi yetiştirdi.
    sınav sorularını çaldı, torpiller kullandı ama çocukları iyi okullara, iyi işlere yerleştirdi.

bu barış özcan da böyle iyi yetişmiş bir fetöcü olabilir.
    eee tabi iyi yetişmiş bir fetöcü kötü yetişen günümüz aptal youtube izleyicisini deli gibi etkiler.
    yani burada barış özcan izleyen, onu öven, ondan bir şeyler öğrendiğini iddia eden yazarların zeka seviyesinin düşüklüğü yüzünden barış özcan aydın bir kişi gibi de görünebilir.

ama benim takıldığım nokta iddia edilen atatürk düşmanlığı.
    buna ilişkin iddiasını şu cümleler ile açıklıyor;
    barış özcan hazırladığı videlarda, 10 kasım- 23 nisan gibi günlerde atatürk'ü yok sayar, cumhuriyet ve medeni türk toplumun kazanımlarını atatürk dışındaki nedenlere bağlayarak atatürk ve ideolojisini değersizleştirmeye çalışır, bu sırada atatürk nefretini asla kelimeler ile belli etmez çünkü alacağı tepkinin farkındadır.
    açıkça atatürk hakkında bir şey sorulduğu zamanlar ise karşısındakinin duymak isteyeceği cevaplar vererek gerçek düşüncelerini kamufle eder.
    ayrıca, atatürk düşmanlığı da fetöcü olmasıyla organik şekilde bağlıdır.

atatürk düşmanlığı üzerine iddiaları beni tatmin etmedi ama yine de buraya yazalım, belki kendisi cevap vermek isteyebilir, belki bu atatürk düşmanlığı iddialarını destekleyen başka şeyler ortaya çıkar.

ekşi sözlük bir kutsal bilgi kaynağı değildir, ama bilgi kaynağı olarak barış özcan'dan daha güvenilir olduğuna kuşku yoktur.
14 entry daha