şükela:  tümü | bugün
 • filistin dışişleri bakanı riyad el-maliki'nin beyanıdır. koyu atatürkçü, laik, seküler bir birey olarak söylüyorum, iftira ancak şerefsizlere yakışır. ve bu gece itibariyle maalesef büyük sevgi ve saygı beslediğim ekşi sözlük yazarlarının büyük bir kısmı inanılmaz bir hainliğe imza atmış bulunmaktalar. bunun başka açıklaması yok.

  --- spoiler ---

  maliki yaptığı yazılı açıklamada, "filistin, suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak." ifadelerini kullandı.

  arap birliğinin, barış pınarı harekatı'nı görüşmek üzere olağanüstü toplanma çağrısına ilişkin de maliki, detay vermeksizin filistin olarak arap birliği toplantılarına her zaman katıldıklarını kaydetti.

  arap birliği genel sekreter yardımcısı hüsam zeki, dışişleri bakanları seviyesinde 12 ekim cumartesi günü olağanüstü toplantı düzenleneceğini duyurmuştu.

  kararın mısır’ın acil toplantı talebi ve bazı ülkelerin de bunu desteklemesi üzerine alındığını belirten zeki, toplantının türkiye’nin suriye’nin kuzeyine düzenlediği operasyon nedeniyle yapılacağını ifade etmişti.
  --- spoiler ---

  kaynak
 • bırakın artık zavallı insanlar üzerinden siyaset yapmayı.filistin'in kendi derdi kendine yeter.
 • "kınanırken sesimizi de çıkarmadık" anlamında konuşmuş. bizde "iteni de tutmayanı da biliyorum" lafındaki tutmayan ibaresi bu sinsiler için kullanılır, diğerlerinden farkı yoktur.
  oyna devam...