şükela:  tümü | bugün
 • başlık sınıra takıldı. doğrusu;
  barış pınarı harekatını rahmetli ecevit yönetseydi olacaklar

  muhtemelen avrupa ve nato'dan gelen notaları bizzat göğüsleyip. akıcı ingilizcesi ile hepsine teker teker cevap verirdi.

  onlara bu harekatın gerekliliğini, ne kadar yaptırım uygulanırsa uygulansın engelleyemeyeceklerini anlatırdı.

  edit: bazı özürlü yazarlarımız ecevitin ingilizcesinden bihaber konuşuyor şunu izlemeleri gerekli bence: youtube
 • dış ülkelerin götlüğünü görmeyip uygulanan ambargolar sonucu oluşan kuyruklara, sıkıntılara sağda solda cehape demek kuyruk demek diye dolaşan yüzde elli görürdük.
 • akıcı ingiliççe

  göğsünü batıya siper eden kahraman

  güldük güldük ama ölmedik vesselâm!
 • 74’teki ecevit için diyorsan olabilir de son dönemdeki ecevit’e operasyon uygulandığı için altı bağlanıyordu. “biz barış değil savaş istiyoruz.” falan diye gaflar yapmaya başlamıştı yaşlılıktan.

  o senin yukarıda saydıklarını reis ingilizce bilmediği halde yapıyor zaten. sen yine yat kalk reis’in ingilizce bilmediğine dua et, eğer onu da bilse idi avrupanın da %52’sini takardı peşine :))

  ekşinin sol görünümlü faşizanlarının aklını reis o kadar almış ki ülkenin ordusu operasyonda iken bile iç siyasetle dış siyaseti birbirinden ayırmak istemeyecek kadar gözü dönmüş. bir kerede saygı duyun şu seçilmişe, o bir kere de ordu operasyonda iken olsun. ama yok, sizin yatacak yeriniz yok...
 • 2001 kriziyle akıllarda kaldı rahmetli. biz unutkan bir milletiz ecevitin abd ye ve avrupa'ya karşı uyguladığı sert tutumu görseydi bugün halk boş pasif bir insan olmadığını hatırlardı. 2001 krizinin bir sebebide abd nin ırak a operasyon istemesi ecevit'in buna karşı çıkmasıydı engellemesiydi. karaoğlan görmüştü bu operasyonun sonuçlarını türkiye'nin sınırında yıkık terör yuvası bir ülkenin olması ülkenin burnunu 10 yıllarca b*ktan terörden çıkamayacağını. sonra bir ekonomik kriz hükümet değişikliği allah ne verdiyse girdi abd ırağa. sonra mı sonrası malum bitmet bilmeyen terör mülteci akını.