şükela:  tümü | bugün
 • barış pınarı harekatı sürecinde olması muhtemel olaylardan birisi. dün metrobüs beklerken aklıma geldi. olası sonuçları ve kazanımları ne olabilir bu harekatın diye düşünüyordum.

  1.şimdi bir tarafta, harekatı işgal olarak gören ve tüm uluslararası mecrada türkiye'yi suçlamaktan yana tavır gösteren hdp ve seçmeni var. aynı seçmen yerel seçimlerde millet ittifakıyla işbirliği yaparak büyükşehirleri millet ittifakına kazandırdı.

  2.diğer tarafta olası başkanlık erken seçimleri için hdp oylarına ihtiyaç duyan bir chp var. bu yüzden politika belirlemekte zorlanıyorlar.

  3.öte tarafta doğası gereği şahin olması gereken milliyetçi tabanı olan iyi parti var.

  barış pınarı harekatı bu üçlüyü bir blok olarak hareket etmekten alıkoyar. ayan beyan ortada. iç siyaset açısından aşırı stratejik bir hamle bu harekat.
 • winston churchill en zor zamanda ingiltere'nin başına geldi, fırtına gibi esen hitler'i, nazileri yendi. savaş bitti ilk seçimde kaybetti.

  harekat bitince kim hangi partide olursa olsun elektrik, doğal gaz faturaları gelince, alış verişten boş file dönünce gündemi ekonomi olur.

  yani ittifak parçalansa da, parçalanmasa da sonuç değişmez.
 • askeri meseleleri siyaset malzemesi haline çevirmeseniz olmaz mı? askerlerimiz orada canlarını koyuyor ortaya burada hala yok bu akp'ye yarar yok chp'ye şöyle olur. bugünkü durum siyaset üstü bir durumdur. kime ne fayda getireceğinden çok gidin sosyal medyada yabancı hesaplara ingilizce savunmanızı yapın burada boş muhabbet yapacağınıza.
 • askeri meseleleri siyaset malzemesine çevirme de güzelmiş. yani bu harekatı siyasi konjonktürden ayırmak nasıl mümkün olabilir ki? tüm bu durum, iç politikadan bağımsız düşünülemez.
 • bence de, öyle bir ittifak yok da hani var diyelim, hdp bu ittifakı dağıtıp icracı olan ittifakı mı tercih edecek?

  mümkünse metrobüs beklerken başka bir şey yapmaması hele hele düşünmesi yasaklanmalı dediğim yazar iddiası.
 • genç seçmen için mümkün olabilecek önerme - partiler de tabana göre şekillenecektir.

  bunun siyaset üstü bir durum olduğunu savunan ergen arkadaş, bu görüşü önce cumhurbaşkanlığına anlatırsa daha verimli sonuç alabilir. zira bu önerme ekşici suser tarafından olduğu kadar, cumhurbaşkanı tarafından da gelmekte (bkz: millet ittifakının parçalanması çok önemli). buyur kardeşim, buradan iletebilirsin mesajını. sonucu bize de anlat ama olur mu?

  söz konusu ergen arkadaşlar, çözümü bir de ecnebi sosyal medya kullanıcılarına laf yetiştirmekte görürler, onların kahr-u perişan olacaklarını zannederler ve bu uğurda bizleri yerin dibine sokmak için ellerinden geleni yaparlar. çünkü onlar, tüm dünyanın türkiye gibi olduğunu düşünürler. herkesin bizim gibi ucuz milliyetçilik kovaladığını sanırlar.
  zafer kazanmış komutan edasıyla "nası koydum ama lafı" derken bizi aslında rezil ettiklerinin farkında dahi olmazlar.

  tam olarak bu genç arkadaşlarımız gerçekleştirecek bu dağılmayı. zira sorgulamaktan acizdirler, zira bu harekatın nereden gelip nereye gideceğini anlamak istemezler.
 • dağılsa bile kışın tanzim çadırları kurulduğunda yeniden toplanacak olan ittifaktır.
  sn. cumhurbaşkanımızın da dediği gibi :
  "biz düşmana mermi atıyoruz. bir merminin fiyatı kaç lira biliyor musunuz?"
 • pek mümkün değildir.

  yukarıda bir yazarın da belirttiği gibi, dağılsa da dağılmasa da padişahımıza bir faydası olmayacaktır.

  harekat ile gündemi en fazla 1 ay oyalarsın.
  sonrası malum... winter is coming...
  normal zamlanan çarşı pazarın üstüne * bir de tuzlanmış doğalgaz, elektrik vb binecek.

  (bkz: barış pınarı'nın aktolleri toplaması)