• bir sahaf geleneğinden bahsedeceksek kadıköy’de mukim barış sahaf bunun belki de gençler arasındaki son temsilcilerinden. bir kitaptan daha fazla para kazanmak yerine ilgilisi, koleksiyoneriyle o kitabı buluşturmayı amaçlayan, osmanlıca, ermenice, rumca ve ibranice kitabı tanıyıp hakkında hasbihal edebilen, geniş tavanlı sahafında dertleri sadece kitap olan naif insanların iki lafın belini kırdığı, bana hep kadıköy’de zamanın kırıldığı yerlerden biri gibi gelen mekan. bir sahaf geleneğinden bahsedecek eğer barış sahaf’ı önemsemeli, sadece kitap sormak için değil raflarından bir kitabı o anlık keşfetmeyi de es geçmemeli.
 • nadir kitap'ta baba-oğul söyleşileri yayımlanmış.
 • sahaflık macerasını kidega'nın sahaf sohbetlerinde de anlatmıştı, bilhassa "topçu albay"dan kaçışına gülmeden edememiştim fakat espri bir yana, albay bey büyük ayıp etmiş kendisine. şark kurnazlığı en eğitimlisinde bile tezahür edebiliyor demek ki.
 • kadıköy sokaklarında, sahaf geleneğinin son temsilcilerinden. kapısından içeri girdiğinizde sizi tanıdık o kitap kokularıyla karşılayan, yeni nesil kitap kafelere meydan okuyan sahaf.
  üstelik siz kitapları incelerken, içeriye balık tutmaya çıkmadan selam vermeye gelen yaşlı bir balıkçı amcaya bile denk gelebilirsiniz.
  bir sürü kitap alıp, içinde imzalı olan da olmasına rağmen çok uygun bir fiyat söylenince insanın bavulla oraya tekrar gidesi geliyor.
  belki her aradığınız kitabı bulamayabilirsiniz ama aramadığınız pek güzel kitaplarla karşılaşabilirsiniz.
  son bir tanım daha iliştirmek isterim likörlü çikolatalar ikram edilen bir sahaf ve kimse uzun vakit raflara baktınız diye sizi yardırgamıyor.
  tüm kitap kurtlarına ve sahaf meraklılarına duyrulur.

  istanbul 'un tarihi sahafları 1. bölüm
  adres ise: mühürdar caddesi no 71/b, kadıköy.

  görsel

  görsel

  görsel

  görsel
hesabın var mı? giriş yap