• daha önce benim de katkıda bulunduğum kamaera dergisinde beraber yazdığımız bir arkadaş.

hem avrupa sineması blogunda hem de diğer ortamlarda düzenli olarak yazarak da büyük iş başarmaktadır bana sorarsınız. yazma istediğini hiç kaybetmedi bugüne kadar. hazırladığı kitabı da bekliyorum.

düzenleme: kitap çıkmış.
  • bugün akbank sanat'ta 18.30'da andrei tarkovski üzerine söyleşisi olacak kişi.

http://www.akbanksanat.com/…a-tarihine-yon-verenler
  • sinema hakkında yazan yazdığını da keyifle okutan kişi
  • kendisinin film eleştirilerini okumak, film incelemelerini dinlemek; o filmleri izlemekten daha keyifli.
  • sakin tabiatı altında nasıl bir ruh gizli merak ettiğim yazar. kafası acayip çalışıyor. hep çalışsın. yazsın. biz de okuyalım.
  • film analizi dersleri de yazıları kadar keyifli olan, sinema konusunda ufuk açan sinema yazarı. iyi/kötünün ötesinde yorum yapan, fikir belirten, karşılaştırmalı analiz yapabilen ender sinema yazarlarından. hep yazsın hep okuyalım.
  • ylıın son ayında, alfred hitchcock, luis bunuel, ingmar bergman ve andrey tarkovski üzerine yaptığı atölye çalışmalarıyla küçük de olsa katılımcı kitlenin sinema sevgisine ve bilgisine büyük katkılar sağlamış kişidir. teşekkür ederiz...
  • eleştirmenliğin ne olduğunu bilmeden eleştiren şahıs. bu yazı üslubu ve seviyesiyle ancak serdar ortaç'ın kapak sayfa olduğu dergilerde yazmayı hak edebilir. sinefil veya çok sinemanın hayatı biçimi olması eleştirmen olmaya yetmiyor. eleştirmenliğin bir adabı ve sınırları vardır. "bu film başarılı, tartışma yaratacak, çok güzel" gibi cümleler eleştiri değil yorumdur. eleştirmense formata uysun, değilsen yorumcuyum diye gezsin. hoş gerçi diğer eleştirmen diye gezinenler de çok farklı değil de, neyse. her gün 3 film izleyip yorum yazanı "sinema yazarı" ilan ediyorlar. bu yüzden olsa gerek kimse ciddiye almıyor.
  • "antin kuntin filmler koleksiyoncusu"dur. avrupa sinemasından nerde antin kuntin film var, bulur, izler, yazar. ben yazdığı yazıları okumayı, filmleri izlemeye tercih ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap