şükela:  tümü | bugün
  • muğla milas'ta chp belediye başkan adaylığından akp'ye geçen şahıs.

https://twitter.com/…tatus/1096760891046023169?s=21
  • siyasi omurgasızlığın en büyük örneklerinden birisidir kendisi.

2014'de chp’den milas belediye başkan aday adayı olunca şöyle demişti “çeşitli partilerden teklif aldım ancak ilkeli duruşum ve köklü bir chp’li olarak tekliflere teşekkür ettim. çünkü chp’li doğdum ve öyle de öleceğim" fakat şimdi 2019 seçimleri için chp’den aday gösterilmeyince akp’ye geçti ve reyisim reyisim diye havlıyor.* yazık.
  • ak partiden chp’ye geçse aynı şey yazılmayabilirdi çünkü iktidardan muhalefete geçmek risktir, kaynakların kesilir, baskı artar vs.
    muhalefetten ikdidara geçmekte ise tam tersi. bak nasıl heyecanla şakıyor.
    ancak nereye geçilirse geçilsin şu hareketler mide bulandırıcı.
    evet siyasi omurgasızlığın tanımını yapmış adam. tespit sıçmadan önce düşünmek gerek.
  • cumhurbaşkanı ile yaptığı telefon konuşmasını kayda alıp internette yayınlamıştır.

karşısındakinin rızası olmadan ses kaydı alarak bildiğin suç işlemiştir. savcıları göreve davet ediyorum.

kaynak
  • içer acısı bir hale düşmüş belediye başkan adayı. cumhurbaşkanı erdoğan ile olan konuşmasındaki halleri gerçekten üzücü. erdoğan bu herifi zerre sallamıyor, bugün ahmet hakan da köşesinde yer vermiş,

erdoğan'a büyüksün diyor, o da büyük olan alahtır diyor,
    elini öpmeye geleceğim diyor, git ananın babanın elini öp cevabını alıyor,
    4 tane icracı bakanın ziyaret etmesini istiyorum diyor, onlar siyasi parti faaliyetlerine katılamaz cevabını alıyor,

reisim diye hitap ediyor lan, reisim nedir, devlet geleneğinde böyle bir hitap olabilir mi, ülkenin cumhurbaşkanına reisim, sana milası getireceğim reisim filan diyor, yani sıfır resmiyet, erdoğan bile bu son derece lakayt tavırdan rahatsız oluyor, buna hiç yüz vermiyor, bu da gevşek sırıtışlarla konuşmaya devam ediyor.
  • uzun zamandır başlası adına bu şekilde utanmamıştım ama şu telefon konuşmasındaki yalaklığını gördükten sonra cumhurbaşkanı büyük ihtimalle bu herifi silmiştir diye de tahmin ediyorum.

lan yazık, nasıl bakacaksın çevrenin yüzüne? istediğin gibi parti değiştir, sonuçta fikirlerin değişebilir ama bu ne hal ya?

tanım: yalakalık yaptığı adamı bile utandırabilmeyi başarmış bir şahıs
  • böyle yavsak adam gormedim ömrümde
  • şu video akp'nin rahat kazandığı bir ilçeden, ilden gelseydi akp seçmeni için hiçbir şey değiştirmediğini görecektik.
    bir de telefon görüşmesinde şerefim ve namusum üzerine yemin ediyorum milas'ı akp'ye getireceğim diyor. bu kadar kolay vazgeçebiliyor demek ki namusu ve şerefinden, yazık...
  • istifra etmenizi kolaylaştıracak bir etkiye sahip yerel siyasetçi. gerçi yalamalığı ülke hatta uluslararası çapta olmuştur.
    (bkz: yaların)