şükela:  tümü | bugün
  • düşbilimi adlı düş kategorizatörü romanın, 1970 doğumlu, amerikanya'da sosyal bilimlerle ilgili bir doktora yapmakta olan yazarı.
  • http://blogsozluk.com/baslik/baris-tuna'da hakkında şunlar yazan yazar:

    türk edebiyatının hakkı yenmiş çok iyi kalemlerinden. ankaralı ve odtülü bir yazar. ilk romanı düşbilimi postmodern öğeler barındırıyordu, cennette uzun bir kış ikinci romanı. uzun ve şiirsel cümleleri, cesur anlatımı, muazzam karakter analizleri nedeniyle kolay okunur bir yazar olmadığını söylemem lazım. özellikle olay örgüsü bağımlısı okurlar için okuması zor bir yazar. fakat psikolojik tahlillerden, sosyolojik gözlemlerden ve edebi cümlelerden hoşlanan okurlar için büyük bir hazine. iki romanını da okumuş biri olarak hem dostoyevski'den hem hüseyin rahmi gürpınar'dan, hem milan kundera'dan hem de sevgi soysal'dan izler görmekle birlikte kendi üslubunu geliştirmiş özgün bir yazar.
  • http://kitap.net23.net/baristuna.html
    cennette uzun bir kış adlı romanından:
    “mecburdum bir kurtarıcıya inanmaya, bir kurtuluş ümidine sarılmaya, bu kişi annem olsa bile. (...) hiç zor olmamıştı anneme körleşmek. fakat o, evde asılı kalan cesedimi, etrafa yayılan çürümüş et kokusunu yok saymakta ısrar ettikçe, evdeki küslüğü ve huzur bozucu sessizliği kimsenin iştirak etmediği şen şakrak sohbetleri ve yerli yersiz kahkahalarıyla gizlemeye çalıştıkça bu körleşme oyununu sürdürmemi zora sokardı. onun yemek masasındaki, yaşanan günahları acemice örtmeye hevesli lakırdıları, sahici olmadığından kulak tırmalayıcı olduğu kadar asap bozucu kahkahaları bugün bile kulağımda çınlar. şimdilerde sesi eski gürlüğünü yitirmiş, gülümseyişleri her depremle biraz daha çatırdamışsa da yine de tüylerimi diken diken eder tebessümleri. hâlâ tebessüm edebiliyor olmasını hiç affedemem.”