şükela:  tümü | bugün
  • tarık akan'ın oglu.deli deli olma isimli filmde babasının gencligini oynayacakmıs.

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/…&hid=10644051
  • (bkz: barış akan)
  • üniversiteyi, masterı bitirmiş, amerikalardan dönmüş kişidir. şansını önce oyunculukta denemek istediği anlaşılıyor. kolay gelsin başarılar diyelim.
  • bilkent üniversitesi bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri(ctis) mezunudur. babasının tarık akan olması dışında oyunculukla bir alakası ya da şansı yoktur. başka da sayılacak bir özelliğini bilemiyorum.

haa, bir de öyle sokak ortasında - aslında hiç bir yerde - kız arkadaşını dövecek bir adam değildir.
    http://www.milliyet.com.tr/…asinda-dovmeye-kalkti/4
  • "yavrum baban nereli
    nereden bu kaşın gözün temeli"

boyuna da posuna da bakarken çağrıştırdı sadece. yoksa kötü bi niyetim kesinliklen yok.
    asla.

gerdan kırıyorum burda o kadar.
  • kardeşleri özlem ve özgür ile birlikte anneleri boğaziçi elektronik mühendisliği bölümünden abimin sınıf arkadaşı olan genç adamdır. yasemin hanım sarışın, renkli gözlü, gerçekten çok güzel bir genç kadındı. barış üregül de anne mesleğini seçmiş görünüyor.
  • bugün 30. yaş günüdür. buruktur.
  • youtube'dan cenazeyi bulabildigim kadariyla izledim. tarik akan'in ogluymus. pek de temiz yuzlu basi sagolsun metanet dilerim kendine ve kardeslerine.

cumartesi aksami 10'a kadar calismam gerekti ve eve geldim. gunduzden planladigim uzere canim kardesim 'i ve yaninda birami actim. bu filmin hep sonunda, kahraman oldugunde gozlerim dolardi. ama bu sefer babasini gomdugu mezarlik sahnesinde aklima bir kac saat sonra kendisinin de gomulecegi geldi ve hickira hickira agladim. ıyi kalpli, vefali, ataturkcu, hic bir sansasyona bulasmamis, birilerine laf atip cirkeflesmemis, duzgun bir hayat surmus insan icin. bu kadar uzak olmasaydim turkiye'de yasasaydim cenazesine de gelirdim o kadar icim acidi.

baris aktormus ondan buraya yaziyorum. babasi onu da kendi gibi aydin ve iyi bir insan olarak yetistirmistir zaten onda sorun yok. ona meslegiyle ilgili bir tavsiye verecegim. babasi gibi politik goruslerini sinemaya tasimak istemeyebilir bu da anlasilabilir. benim babam da ayni tarik akan gibiydi 7 yas kucugu, ruhi su, zulfu l, joan baez, bob dylan benim kulagima ninni yerine calinan seylerdi ama nesil itibariyle bizler daha apolitik buyutulduk sonucta.

dilegim siyasi mesaji olmasa bile turkiye'de bolca bulunan su birbirinin ayni, iq dusurucu hic bir derinligi olmayan aptal senaryolu dizi ve filmlerde yer almamasi, egitimine, kendine yarasir islerde olmasi.
    yolun acik olsun baris. buruk olsa da dogumgunun kutlu olsun kardesim.