şükela:  tümü | bugün soru sor
 • barışacağız; evet, barışacağız.
  kimin/kimlerin sayesinde biliyor musunuz? rte ve rte sempatizanı herkes sayesinde; ama aslında onlar bizim barıştırıcı unsurumuz olacak ve hatta onlarla da barışacağız.
  barışacağız evet; muharrem ince, meral akşener, selahattin demirtaş, temel karamollaoğlu sayesinde.
  evet barışacağız; türkler olarak lanse edilen afşar, yörük, manav, türkmen, tahtacı, kosovalı, makedonyalı, bulgaristanlı, batı trakyalı, rodoslu, oniki adalı, giritli, dobrucalı, adakaleli, gacal, muhacir, çepni, cerit, ahıskalı, büğdüz, bayat, yazır, eymür, karabölük, alkaevli, iğdir, yüreğir, dodurga, ulayundluğ, döğer, çavuldur, beğdili, abdal, sıraç, nalcı, teber, barak, şamlı, bayındır, kınık, ortakçı, amuca, bedrettinli, karamanlı, karakeçili, sarıkeçili, torlak, kızılbaş, peçenek, çıtak, kıbrıslı, azeri, kırım tatarı, kazan tatarı, karapapak, kırımçak, karaçay, balkar, özbek, nogay, kumuk, uygur, kırgız. ama sadece türkler olarak lanse edilenler değil ki; boşnak, arnavut, kürt, zaza, gürcü, çerkes, çecen, dağıstanlı, lezgi, pomak, çingene, arap, laz, süryani, ermeni, yahudi, rum, asuri, bahai, afrika kökenli türkler, leh, malakan, dürzi sayesinde barışacağız. (wikipedi bilgileri - eksik kalan var ise affola)
  evet barışacağız; bu ülkede son 16 yılda yaşananlar, yaşatılanlar, ölenler, öldürülenler, zor durumda bırakılanlar, ezilenler, yok edilenler, göç etmek zorunda bırakılanlar, beyin göçüne zorlananlar, dövülenler, haksızlığa uğrayanlar, yok yere yıllarca hapislere gönderilenler, hakarete uğrayanlar, istismara uğrayanlar, intihara zorlananlar, sürgüne yollananlar sayesinde barışacağız.
  barışacağız evet çünkü yıllardır süren bu zulme karşı koymak istiyoruz.
  hadi barışalım; hadi orta yolu bulalım. hadi hep birlikte #barışacağız diyelim.
  hadi hep birlikte oy kullanalım. türkiye için; sevdiğimiz, sevdiklerimiz, seveceklerimiz, milletimiz, halkımız için yapalım bunu. birlik olalım, başaralım.
  hep birlikte; #barışacağız diyelim.
 • barıştık gitti
 • bu kin, nefret, öfke, saldırganlık, terör, faşizm, kutuplaşma bitsin diyerek katıldığım çağrı.

  barışalım, birlik olalım, huzur bulalım.
 • erdoğan'ın türkiye'deki toplumsal uzlaşma ve diyaloğa en büyük katkısı gezi parkı ve içinde bulunduğumuz seçim sürecindeki ayrıştırıcı dilidir. her kesimden eşit derecede nefret edip bizi birbirimize kenetlemiş ve içimizdeki kardeşliği yeşertmiştir.
  biz zaten hiç küsmedik sadece biraz kırıldık.
 • barışacağız deyip ak partiye oy verenlere aba altından sopa gösteren birinin iddiası. barışmak dediğin şey toplumun bir kesimini dışarıda bırakıp zaten bir şekilde bir araya geldiğin kesimle göstermelik poz atmaktan mı ibaret? ak parti muhaliflerinin dışarıda düşman aramasına veya seçimi kaybettiren dış etkenler aramasına gerek yok. içeridekiler yetiyor zaten. hayreti mucip.