şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir alsancak' ta şehit nevres bulvarında daha doğrusu sevgi yolunun alsancak yönü girişinde , amerikan kültür'ün karşısında düşünülmüş tasarımı ve konsepti ile sizi içine alan üçüncü nesil kahve dükkanı.
    baristocrat’a ilk girdiğimde beni deneyimli baristaları ( erkan ve rıdvan ) sıcak ve güler yüzlü bir şekilde karşıladı , damak tadıma uygun kahveyi bulmak için sorular sordular ve seçtiğim kahve ile ilgili detaylı bilgileri benimle paylaştılar.

burada şehrin en lezzetli kahvelerini seçip içebilirsiniz . yanında ev yapımı tatlılarını da unutmayın ...

instagram

web
  • toper akademi bünyesinde,mavi şapkalarıyla meşhur 3. dalga kahveci. fakat bu babychino lar falan yakışıyor mu 3.dalgaya.
  • urla'da bulunan bir şubesi daha var. orası alsancak'takine göre çok daha geniş bir yer.
  • farklı ve kaliteli çekirdek kahve arayışı içerisindeyken internette karşıma çıkan üçüncü dalga kahveci ve kahve kavurucu bir oluşum.

sahibi ve kurucusu olan nurettin karakundakoğlu'nun scae(speciality coffee assn. of europe - turkey) birliği üyesi olmasına dayanarak ve ücretsiz kargo seçeneği bulunmasından dolayı 250 gram guetamala kahvesi siparişi verdim. ne yazık ki yurt içi kargo ile çalışıyorlardı. bu konu hakkında mail attım ve artık çalışmadıkları haberini verdiler. bu haber çok sevindirdi beni.

hızlı bir şekilde kargolayıp bana ulaştırdılar. gelen kahve beklediğim gibi kaliteliydi fakat fiyat olarak bence bir tık daha ucuz olabilirdi. paketinde kavrulma tarihini göremedim(belki benim körlüğüm olabilir) ama taze kavrulmuş bir kahve olduğu anlaşılıyordu.

sürekli farklı tatlar arayışında olan beni oldukça tatmin etti. umarım bu güzel birlikteliğimizin bir başlangıcı olur.

aylar sonra gelen edit: herhangi bir özelliğini göremedim ne yazık ki. nedense çok umutluydum buradan ama 2 siparişten sonra nitelikli ve farklı tat arayışlarıma devam ettim. üzgünüm baristocrat ismin güzel ama olmadı.
  • alsancak şubesinin müdavimi olduğum kahveci. çok rahat hissetmiş olacağım ki geçen gün ödeme yapmadan öyle çıktım gittim, kıkırdaya kıkırdaya geri döndüm ben ödememişim diye. gayet lezzetli ve uygun fiyatlı kahveleri var.
  • cekirdeklerinden guatemala la bolsa'yi deneme firsati buldugum yeni nesil kahveci.
    hario v60 ile hazirlanan kahve sunum olarak tatmin ediciydi. sanirim izmir'deki tum 3rd wave coffee'cilere lav markali ayni nostaljik bardaklardan dagitmislar.
    arkadaslarimin cay sunumu da pek sukelaydi ancak ince ve minik cam fincanlari bir gun once ugradigimiz the pulp artisan coffee'de gorup bayilmistik.

kahveye gelince tadim notlarinda bulunan kaymak, limon, esmer seker gibi etkiler koku olarak kesinlikle mevcut ancak tadimda bekledigim tatliligi bulamadim. yine de oldukca dengeli bir kahveydi, cekirdek olarak satin alip yanimda goturmemi isteyecek kadar heyecanlandirmadi beni. 35 tl fiyatli colombia finca la laguna'yi aldim, henuz deneme firsati bulmadim. denedikten sonra onun hakkinda da bilgi veririm.

san sebastian cheesecake oldukca taze ve lezzetliydi, epey alkis aldi :)

ic mekandaki oturma alani cok keyifli olsa da, dis mekanda bulunan kalabalik masanin gurultusu tum sohbetinizi baltalayabiliyor, bu durum uzun surunce de keyif kacirabiliyor. mekan sahibi icin de zor bir durum icinde bulundugu coskulu kalabaligi sakinlestirmeye calismak ancak diger oturanlar rahatsiz oluyor mudur dusunmek gerekli diye dusunuyorum.

genel olarak begendim, tekrar gitmeyi dusunebilecegim, fiyat performans olarak basarili bir mekan, desteklenesi.
  • yirgacheffe kochere çekirdeği alın buradan, eve götürün. daha iyisi yok. urla şubesi de alsancak şubesinden çok daha güzel.