şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlükçülerin, henüz fark edemediğini düşündüğüm yazar. elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.
  kısa zaman önce de, hem muhalif olup hem de beraat edilebileceğini göstermiştir..
  bununla beraber başka portallarda kullandığı üsluptan farklı bir üslupla yazıyor sözlükte.
  aslına rücu ederse yakın zamanda buralar hep dolar.
 • beyn.org'un sahibi yazar. bi ara iyi takip ederdim blogunu. burda görmek çok güzel.
 • kendi görüşlerine uygun olmayan yazıları ve videoları görünce "izandan yoksun, çarpık zihniyet, pişkin, dezenformasyon, her yazdığına inanmayın" gibi sözlerle saldıran troll'lerin "saldırgan" olarak gördüğü yazar.
 • (bkz: #31023411)

  başlığıyla hty(hatay)'a hiç gitmediğini anladığımız yazar.
 • paylastigi inci sözlük flash'indaki filmi sordum bu yazara. üsenmemis arastirmis bulmus. süper kiyak suser.
 • bir yazarın seninle aynı politik görüşte olmayışı, sana o yazarın nick altında değersizleştirici ve incitici ifadeler kullanma hakkı tanımaz. ekşi sözlük gibi devasa bir platformda herkesin aynı politik tavırda olması elbette ki beklenemez. farklı seslerin olması, bu çok renklilik, ''en doğru''yu seçebilmemiz (kıyas yapabilmemiz) için birincil zaruriyettir.

  tüm dünyanın arzu ettiği ve bu istikamette ciddi gayret sarf ettiği şeyin adı ''düşünce özgürlüğü'' ise madem, bırakın da insanlar, duymak istemediklerinizi de dillendirebilsin. kendi doğrularınızı kişiliğinize yakışan bir üslupla müdafaa etmek yerine, söz konusu yazarı kullandığınız kelimelerle değersizleştirme çabanız, aslında kolay olanı seçmekten başka da bir şey değil.

  bundan sonra, sempati duyduğum ve desteklediğim partinin memnuniyet duyduğum taraflarını aktarmadan önce zat-ı şahane'ye danışıp ''yazabilme izni'' isteyeceğim. şayet onay verirse, uygun görürse yollayacağım. onun istemediği bir şeyi yazabilme şansımız mı var! bundan böyle o ne diyorsa o!
 • benden için ''acınası bir zavallı'' diyerek söz ettiği (#42753947) nolu entry'de şahsımı ''ölüler üzerinden siyaset yapmak''la suçlamış. söz konusu entry'i dikkatli okusaydı, bilakis, ölüler üzerinden siyaset yapanları eleştirdiğimi fark edecekti. ama fark edemedi. :)) yazılanları doğru düzgün okumadan gelip şahsım için değersizleştirici ifadeler kullanmasını ise gençliğine ve mevcut heyecanına veriyorum.

  bu zat-ı muhterem tarafından ''acınası bir zavallı'' ilan edildiğim şey ne peki? tartışma konumuz: soma maden kazası. maden kazasının ardından sadece manisa soma'dakiler değil, tüm türkiye hüzne boğuldu. kötü haber tez yayılırmış derler, doğrudur da. kısa sürede hemen herkes kazadan haberdar oldu ve sosyal medya tabiri caizse yıkıldı.

  twitter ve ekşi sözlük'te son gelişmelere ilişkin yorumları okurken, yaşanan faciayı siyasal kazanıma çevirme gayreti içerisine girenleri gördüm ve çok şaşırdım. adam orada iki göz iki çeşme ağlıyor ''kardeşimden haber alamıyoruz sağ mı acaba?'' diye; çok sayıda ölü olduğu da vurgulanıyor; öte tarafta bakıyorsun cehape zihniyetindekiler çıkmış dönemin başbakanı recep tayyip erdoğan'ı suçluyor, yaşananların tek sorumlusu ilan ediyor.

  maden işçilerinin yaşam savaşı verdiği anlarda ''ohhh be bize de sağlam malzeme çıktı hee!'' diye ellerini kavuşturan insanların, akp'yi kazanın yegane sorumlusu ilan etmesine daha fazla dayanamadım ve ironi gayesi güden chp tek başına iktidar olsaydı bu facia yaşanmazdı başlığını açıverdim. ardından da olan oldu. ironiyi anlamayanlar, daha doğrusu anlamak istemeyenler şahsıma uzun uzun izahat verdiler nick altımda. hiçbirine cevap vermedim. çünkü okuduklarını anlamamışlardı. asıl amacım ''ulan akp'yi yegane sorumlu ilan ediyorsunuz da sanki chp başta olsaydı hiç kaza olmayacak mıydı bu memlekette?'' demekti.

  ölüler üzerinden siyaset yapan aslında cehape ve mehape zihniyetiydi. millet, ekranlara kilitlenmiş pür dikkat soma'yı takip ederken, birileri siyasi giydirmelerle meşguldü. işte benim tepkim de bunaydı sayın başkan ve değerli milletvekilleri.

  (olsun chp'liler kazayı fırsata çevirip dilediğince eleştiri yapabilirler; sen bir başlık açarsın tüm kabak senin başında patlar. bak bu da güzel...)

  edit: ''sesege'' başlığına yazdığı üç entry'den birini kendi, diğer ikisini ise ekşi sözlük hukuk danışmanları, entry içerisinde geçen değersizleştirici ve incitici ifadelerden ötürü, ''götümüze girebilir'' kapsamında sildi.
 • orjinal, arkadaş canlısı ve iyi niyetli yazar. kendisi ile konuştuğunuzda asla sıkılmazsınız kanaatindeyim. bir çok konuda engin bilgilere sahip ve muhabbet adabı harika. en büyük hobisi dizi izlemek olduğunu düşünüyorum.