şükela:  tümü | bugün
  • motosikleti o sevdirdi, şimdi de o soğuttu. nur içinde yatsın
  • burada vefat eden insanların ardından yazılan entryler hep yapmacık gelmiştir bana ama bugün anladım o insanları haberi duyar duymaz ailemden biri ölmüş gibi hissettim be. senin sayende motosiklet sevdam başladı. mekanın cennet olsun
  • hayatını kaybetmiş diyorlar, umarım yanlış haberdir. daha bize anlatması, tanıtması gereken bir sürü motor var sırada. yok lan ölmedim amk demesini bekliyoruz.
  • tarifsiz üzüntü içindeyim. kendisinden çok şey öğrendik. neşesi ile içimiz mutluluk kapladı. teknik videolar, tanıtımlar, altınlı geceler çok güzel işleri vardı.
    bir ara mal gibi yapmayın dediği şeyi yapıp tazyikli su ile yıkattım motoru. sonra yapın dediği wd-40 ı yaptığım için suçladım kendisini. oysa o haklıydı.
    yanmayan far onun dediği gibi geldi kendine.
    hakkını helal etsin bizlere.
    mekanı cennet olsun.
    adaletini s.keyim dünya : (
  • mekanın cennet olsun babuş, üzdün. sayende tüm videolarını izleyerek motosiklete başladım seneler önce. türkiye'ye motosikleti sevdiren adamdın, insanlar arasında farkındalık yarattın. unutulmayacaksın.
  • cok uzdun be babus mekanin cennet olsun
  • ilginç bir adamdı. profesyonel motorcu gibi değil de sanki mahallede herhangi bir esnaf abi gibiydi. sokak dilini, sokak insanını, ülkem apaçisini ve değişik ruh halini çok iyi biliyordu. hatta tüm videolarında bunlardan bir şeyler vardır. sokak apaçisi gibi motor sürmek yerine ekipman, doğru hamleler ve güvenilir sürüşü bu ülkenin gençlerine öğretmek ve nice can kaybını önlemek için sınırlı bütçeyle hayatını bu işe vermişti. ölümden o denli korkmayan ben bile günün birinde motor alırsam bu işte kullanacağım bütçeyi ekipmanlara göre ayarlamaya karar vermiştim. kendinin "arabacı" bizim ise araba sürücüsü dediğimiz kesimdenim. motorlara saygı duyardım zaten. ama barkın abi'yi tanıdıktan sonra imtiyaz bile tanıdım. şehirler arası yolda sağ şeritte 20'yle giden motorlara bile selektör yapmıyorum artık. zaten doğru olan buymuş. geç anlamışım. öyle bir adamdı yani.

geçen eylül ayında kaza yapmıştı. fuat domaniç'in kendisine çarpması sonucu ağır yaralanmış, kaburgaları filan kırılmıştı. çok korkmuştum. böyle siktir boktan bir kazayla aramızdan ayrılacak diye. vücudunda bilmem kaç tane kırık varken bile kanalı ihmal etmedi, kazayla ilgili espri yaparken ekipmanın önemini anlattı. acı tecrübe işte.

bu hafta harley davidson iron 883 videosunu izledim. birkaç sene önce 1-2 gün scooter kullanmıştım. onun dışında motorla ve motor sürmekle ilgili hiçbir tecrübem yoktu. ama birkaç sene içinde o parayı bir şekilde denkleştirip ben de bir motor alacaktım. harley olmazsa benzeri bir japon touringi de olabilir. öyle sevdirdi bu adam hiç motordan anlamayanı bile.

aykırı bir adamdı. değişik ve aşır hareketleri de vardı. ama kötü değildi. hız yaparken çektiği suzuki videosunun altına ve ekşi sözlük başlığına "inşallah geberirsin" tarzı şeyler yazan arkadaşlar kendisini tanımıyordu. olabilir. kimse de kendisini tanımak zorunda değil. ama cahillik ve anlık öfke bu tarz kötü söylemlere neden oluyor. bunları bu arkadaşlar için yazdım. en azından arkasından sövmezler artık.

ışıklar içinde uyu barkın abi, yollar artık daha da güvensiz.
  • sabah kalktım. twitter'a bir bakayım dedim. solda adını görünce ters bir şeylerin olduğunu anladım hemen. motorsiklet ile hiç alakam olmamasına rağmen sırf eğlenceli diye videolarını izliyordum. allah rahmet eylesin.
  • ilk moto blog videosu seyrettiğim adamdin.senin bana kazandirdigin ekipman düşüncesi oldu.morlim çok bozuk içime bir kasvet kapladi.sen yapmasaydin bari
  • yok lan olmemistir demek istiyorum.

hesabın var mı? giriş yap