• bu zamanda sandık nedir, ne gereği vardır. e-devlet sadece seçmen bilgisi ve soy ağacı üretmek için midir. online oy kullanılamaz mı? barkodla olmaz o iş, hadi karekod belki.
  • wallet uygulaması ile desteklenecek projedir.
  • mühürsüz pusulaların geçerli sayılmaya çalışıldığı bir düzende ütopyadan öte gitmeyecek muhteşem öneridir.

şayet bir gün adalete gerçekten inanan ve önem veren bir iktidar gelirse pek tabi mümkündür.
  • ben seçimlerde görevliyken sandığı yollayıp eve doğru ilerlemeye başlamamızla bizim ilçenin sandıklarının okunup tamamlandığı haberini almam bir olunca umudumu kaybettim. elektronik ortamda da yapılsa, barkod da konulsa aynı sonuç çıkacak. üzgünüm ama öyle...
  • oy pusulalarının kisiye özel işaret taşıması oy gizliliğini zedeleyebilir.
    sandık kurullarının oy verme islemi başlamadan tüm zarfları mühürlemesi ve oy kullanilirken zarfı kontrol etmesi yeterli..
    o sandikta bütün zarfların mühürlü olduğu bir tutanakla belgelenir ve sayım esnasinda mühürsuz zarf çıkarsa sabahki uygulama baz alınarak muhürsüz zarflar tutanak tutularak secim kuruluna 'bu zarf dışarıdan getirilmistir' notuyla bildirilir.
  • güzel proceler emme, minareyi çalan kılıfı hazırlar derim. hem bazı köylerde insanlar silahla tehdit ediliyordu bu köyler nereler bu köylüler kim buralara gidip seçim güvenliği sağlanmalı. ben gönüllüyüm.
  • vatandasi fislemekle ugrasmadan kendi kendini fislettigimiz olay.
hesabın var mı? giriş yap