şükela:  tümü | bugün
  • bir süre önce diyanet işleri başkanlığı ile bazı barolar arasında vuku bulan ve medyada bolca servis edilen atışmanın ardından yakında değişeceğini söylemek mümkün. üstelik sadece baroların değil, tabip odalırının da seçim yöntemleri değişecektir. sonuçta baroların, tabipler birliği'nin -doğru ya da yanlış- düşünce hürriyetlerini kullanarak fikir beyan etmeleri, merkezi fikir devletine helal getiriyor.
  • muhalefet uyumaya devam etsin. her yeri kontrol ediyorlar.
  • barolar bir sivil toplum örgütüdür. seçim yöntemini yasalara karşı olmadığı sürece kendi tüzükleri belirler.

mevcut yöntemi değiştirmek için genel kurulda çoğunluğu almaları gerekir. bu durumda da zaten baro yönetimini alabilirler.

yani tüzüğü değiştirmek o kadar da kolay olmayacaktır.
  • - dolar 7 oldu akp ve cumhurbaşkanı hiçbir şey yapamıyor,
    - içişleri bakanlığı ile belediyelerin nakdi yardım toplanması engelleniyor ancak muhalif belediyeler farklı yollarla halkın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor,
    - cumhurbaşkanı ulusa sesleniş konuşmalarında sürekli ana muhalefet partisine yükleniyor ancak ülkede 1-2 saatten fazla gündem olmuyor,
    - sırf otel sahiplerini mutlu edebilmek adına sınava girecek öğrencileri göz göre göre mağdur edecek kararlar alınıyor ve cumhurbaşkanı gece 3 te tweet atmak zorunda kalıyor,
    - açlık, işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik insanların artık bir numaralı gündemi.

akp ve cumhurbaşkanı, yukarıda sayılanlar gibi daha birçok olumsuz durumla karşı karşıya ve bunların hiçbirinin üstesinden gelme ihtimali yok. bu nedenle gündemi değiştirmek için bu şekilde mesnetsiz iddiaları ileri sürüyorlar. şahsi kanaatim bu iddiayı gündemde tutmaya gerek yok, ülke bu durumdayken eğer bunu yapmayı gerçekten düşünüyorlarsa zaten yapacak hiçbir şey yok.
  • cimerden yazmak istediğim konular vardı ama dedim ki şimdi pandemi var. devletin düşüneceği o kadar şey var sağlık, eğitim vs. sonra bir baktım baroların seçim sistemine takmışlar gerçekten lanet olsun içimdeki insan sevgisine diyorum. ülkede devleti eleştiren kimse olmasın diye iki elleri kanda da olsa çalışıyorlar