şükela:  tümü | bugün
 • baron'dan bir derece aşağı aristokrat ünvanı.
  ek: sözlükte böyle yazıyor ama, shevashanim'in dediğine göre böyle değilmiş, başkaca bir ünvanmış bu.
 • ilk olarak kral i. james tarafından 1611'de verilmeye başlanmıştır.bir soyluluk ya da şövalyelik unvanı değildir. mali güçlükler yüzünden i. james, baronlarla şövalyeler arasında bir unvan yaratmak istemiş ve bunun karşılığı olarak 30 askerin 3 yıllık masrafına denk gelen 1.095 sterlin karşılığında adaylara bu unvanı vermiştir. baronetin karısı da "lady b." diye çağrılır.
 • meksika'da üretilen bir sigara markası.
 • istanbul barosunun hayatı kolaylaştıran online hizmeti. ancak mozilla'dan açınca karakterler okunamıyor. biri duyar da düzeltir dedim.
 • google chrome'dan staj eğitim merkezi ders seçimi yapıldığında size "dersler başarıyla kaydedildi" ibaresini gösteriyor olsa da, aslında ders seçtirmeyen sistem. bu sistem yüzünden istediğim hiçbir dersi alamadığım için, barodaki bu "teknolojik olmak isteme, fakat hala yeterince teknolojik olamama (tüh!)" halini doyasıya eleştirme hakkına sahip olduğuma inanıyorum.

  bir hafta kadar önce "ders seçmediniz" diye mesaj geldi, "hayır seçtim" dedim, çünkü ders kaydım "başarıyla" gerçekleştirilmişti. "genel tedbir mesajı herhalde" deyip, üzerinde durmadım. şimdi de aradılar, "ders seçmemişsiniz", "hayır seçtim.", "nerden seçtiniz? telefondan olmuyormuş.", "gayet bilgisayardan seçtim beyefendi.", "haaağ bir de gugılın mı ney bişeysi varmış ondan yapınca olmuyormuş, dur bakayım neyden yapmak lazımmış: ekspılorııır." dedi telefonun diğer ucundaki ses. bu zamanda sadece ekspılorır uyumlu web sayfası mı kaldı allasen, ne yaptınız?!

  zaten sitenin güvenlik sertifikasının tarihi de geçmiş durumda. 2005 ila 2006 yılı arasında lütfedip bir kullanmışlar, sonrası mevlam kayıra. te allahım!
 • 17 ağustos 1999 depreminde yalova'da yıkılan bir otelin adı
 • giriş sayfasının değiştiğini, çok güzel olduğunu belirtmem gereken istanbul barosu online işlemler sitesidir. vapurlar, martılar, dalgalar, haydarpaşa garı, kadıköy, boğaz içeren bir video gösterilmektedir giriş ekranında.

  açıkçası o görüntüler içinizde baronet'e girmekten çok, vapurla karşıya geçip en lezzetli restoranlara doğru bir keşif yapma isteği, bir istanbul turu, tarihi yarımadada keyif isteği uyandırıyor.

  bir de baronet kullanıcı adı ve şifremi hatırlasaydım çok iyi olacaktı sevgili sözlük. şimdi sadece vapurları, martıları, vapurları izliyorum.