şükela:  tümü | bugün
  • almanya lubbecke de uretilen bir bira markasi.http://www.barre.de/
  • (bkz: martin barre)
  • türkiye'de pek bilinmeyen body sculpting şeysi. gerçi ben de yeni öğrendim sayılır. yakın zamanda türkiye'de de bir zumba bir pilates gibi moda olacağını sanıyorum. çünkü epey etkili ve zevkli bir şeye benziyor.
  • fr: çubuk; sopa; sırık; dümen, kol
    ballet bar - bale dansı öğrenenlerin denge sağlamak üzere tutunmaları için duvara tespit edilmiş bar, tutamak

#spor
    (bkz: barre method) (bkz: pure barre) icin (bkz: lotte berk)
    (bkz: bar method) (bkz: bar metodu) icin: (bkz: burr leonard)

--- spoiler ---

lotte berk, a former dancer, developed the first barre workout in the 1940s after fleeing nazi germany to london. berk's method gained popularity in the united states, and several studios devoted to her program opened on the east coast in the 1970s and '80s. ın 2000, burr leonard, an instructor of berk's method, developed her own spinoff of the program and opened the first bar method studio in san francisco. carrie rezabek dorr began incorporating high energy dance-inspired moves to bar method workouts and opened her pure barre studio in michigan in 2001. you can now find franchised locations of pure barre and bar method throughout the united states.
    --- spoiler ---
  • almanya'nın lübbecke kentinde üretilen pils bira,

%4.8 alkol oranına sahip bu leş metal tadındaki şeyin nasıl 1842'den beri var olduğunu anlamak mümkün değildir.