şükela:  tümü | bugün
  • zamaninda dolayli yoldan bir arastirmaya katki saglamis sarkici. efendim soyle ki, gunlerden bir gun new york'ta, cornell universitesinden yurutulen bir arastirma sebebi ile ogrencilerden uzerinde malum sahsin resmi olan t-shirt'leri giymeleri istenmis. tabii bunu utanc verici bulan ogrenciler t-shirt'u giydikleri sure boyunca gozlerin surekli kendi uzerlerinde oldugunu dusunmusler oyle ki kampustekilerin yuzde 46'sinin bunlarin t-shirt'u ile ilgindigini dusunmusler. ancak kampustekilerden sadece yuzde 23'u bu t-shirtleri farketmis ki umurlarinda da olmamis . psikoloji'de buna spotlight effect denmekte imis.
    kissadan hisse: kimseyi takmadan kafana gore yasayacaksin, zaten insanlarda senin zannettigin kadar seninle ilgili degiller. iste boyle de derin anlamlar ihtiva eden bir arastirmaya konu olmustur kendileri.
  • cant smile without you gibi a$mı$ bir $arkısı olan insan.
  • 70'lerin basindan beri 30un uzerinde album cikarmis, mandy gibi sarkilar yapmis, odullere doymamis olan sarkici dedemiz.
  • esas adi barry alan pincus olan ve 1946 dogumlu sarkici..kendisi julliard egitimlidir ve esasen orkestra sefi olarak bu ise baslamistir..sarkiciliga gecisi ise o zamanlar genc bir yildiz olan ve muzikal direktorlugunu yaptigi bette midler'in kendi showunda barry'ye kendi bestelerini soylemesi icin verdigi firsatla baslar..seyirci barry'i cok sever ve gerisi 60 milyondan fazla satan albumuyle dolu malum tarih..
  • thomas gilovich, victoria medvec ve kenneth savitsky isimli araştırmacılar cornell üniversitesinde bir grup öğrenciye üzerinde bu abimin resimlerinin olduğu tişörtler giydirip başka öğrenciler onları maymun etsin diye böyle kalabalık bir odaya sokmuşlardır. sonrasına barry tişörtlü öğrenciler herkes tişörtü farketti yanılgısına düşmüşlerdir. oysa diğerlerinin hiç skinde olmamıştır. bu duruma literatürde spotlight effect denir.
  • abd'nin ajda pakkan'ı* sayılabilecek showmani.şarkıcılıgından çok showbizdeki etkinligi ile seyirci ile arasında kurdugu bagdan dolayı yuksek bir başarısı vardır.1946 dogumlu biri için geçirdigi estetikler ciddi bir biçimde görülmektedir.insanın gece görse korkacagı gelir.zira suratı;ustunde 50 kuruş fırlatılacak kadar gergindir.nasıl göründügünü anlamak için rod steward'ın kafasını alttan ustten hafif bastırın ve estetik yapıp gerin.ustunde bembeyaz porselen dişleri ekleyip kiloyuda azalttınız mı oldu size barry manilow.
  • 17 haziran 1943'te (1946 degil) brooklyn, new york'ta dogmustur.
  • iletişimdeki başarısını kamera ile sabit göz teması sağlaması ve çapkınca ve piççe gülümsemesine bağladığım şarkıcı. sabit göz temasından bahsettiğim şey tarık mengüç şakşuka 'da da görülebilir. ha seyirciyi avucunun içine alır elbette. harika da dans eder. hafif ritmik. julio iglesias 'vari hareketleri vardır. saçlar ise rod stewart hesabıdır.