• narcos dizisinde de adı bolca geçen uyuşturucu satıcısı / pilot. uçağıyla kolombiya'dan miami'ye uyuşturucu sokan ve bir müddet sonra kolombiya'daki dea/cıa birimine istihbarata zorlanan pilot. istihbaratları ile en büyük kazığı pablo escobar'a atmıştır.
  • barry seal rolü ile tom cruise'u izleyeceğiz pek yakında. filmin ismi "american made" top gun sonrası tom'u tekrardan pilot olarak görecek olmak oldukça heyecan verici.
  • amerikan siyasetini takip edenler için ayrıca güzel film.

rahmetli ronald reagan'ın epey bir yeri var filmde.
  • (bkz: american made)
  • (bkz: tom cruise)
  • tam adı adler berriman seal dir. pablo escobar’ın liderliğindeki medellin karteli için önemli bir uyuşturucu kaçakçısı olan amerikalı bir pilottur. pablo escobar a attığı kazık sebebiyle kartel tarafından infaz edilmiştir.

seal, medellin kartelinin kokainlerini kolombiya, panama ve nikaragua'dan amerika birleşik devletleri'ne uçakla taşımış olup, uçuş başına ortalama 500.000 dolar kazanmıştır.

orta amerika ülkelerine demokrasi götürmek isteyen amerikan hükümeti için cia ile birlikte çalışan seal, arkansas eyaletindeki mena county’deki havaalanında faaliyet merkezini kurmuştur. komünist rejim düşmanlarına silah taşıyan seal, işleri zaman içinde büyüterek uyuşturucu kartelleri için çalışmaya başlamıştır. uyuşturucu kaçakçılığından yakalandığında ise dea ile anlaşarak pablo escobar’a tuzak kurmuştur. bunun üzerine kendisinin kalemi kırılmıştır.

(bkz: american made)
    (bkz: tom cruise)
  • (bkz: reza zarrab)

anlatılan hikayeyi çok yakın buldum.
  • az once izledim ve begendim. yalniz escobar'i oynayan adami begenmedim diger adam daha cok benziyordu. neyse izleyin konusalim.
  • biraz once izledim. oldukca guzel. zaten boyle zengin olmali kacakcili filmleri severim. oyunculuk iyi heyecanli birde tabiki escobar ve cetesi.

filmden sonra barry seal kimdir diye arastirdim

--- spoiler ---

aslinda filmde gecen yillarda karisi olmadigini ogrendim.
    --- spoiler ---

tabi biraz uyarlamalar olacakti.
  • güzel film. tom cruise'un her filmine kendinden koyduğu şey bu filmde de var. hani var ya bir şey o işte. gidin izleyin güzel vakit geçirin.
hesabın var mı? giriş yap