şükela:  tümü | bugün
  • bartındadır (bkz: tanıma gel)
  • adresi http://www.bartin.edu.tr/ dir.
    bartın orman fakültesi, iktisadi idari bilimler fakültesi ve
    mühendislik fakültesi olmak üzere üç fakültesi vardır, akla cahit külebi'nin zerdali ağacı şiirini getiren üniversitedir.
  • "her ile bir üniversite" mantalitesi sonucunda açılmış üniversitemizdir. amacının; işsizler ordusunu, "üniversite mezunu işsizler ordusu" olarak yapılandırmak olduğunu da düşünmüyor değilim. ne kadar doğru atılımlardır, bekleyip göreceğiz tabi.
  • her ne hikmetse öğretim üyelerinin neredeyse hepsi ilginç biçimde benzer bıyık biçimine sahiptir. siyasi görüşü farklı olupta burada çalışabilecek tek bir akademisyen olamayacaktır bundan eminim. bu arada i.i.b.f akademik kadrosunda lisans ve yüksek lisansını biyolojide yapıp, sonrasında doktorasını müthiş bir şekilde 3 yılda işlewtme alanında bitiren dahileride!!! barındırmaktadır. kadrolaşmanın bu kadarı gerçekten içler acısı, bu ve benzeri üniversitelerin türkiye'ye yarardan çok zararı olacaktır, bu tür üniversitelerden özgür düşünebilen bir bireyin yetişmesi imkansızdır.
  • asistan alımı vardı ve başvurdum. daha sonra da belgelerimin kendilerine ulaşıp ulaşmadığını teyit etmek için telefon açtım.
    internetten bulduğum telefonları kimse açmadı. sonra bir telefon numarası buldum ve aradım, uzun uzun aradıktan sonra, belki de 10 kez aradım ve en sonunda karşıma bir beyefendi çıktı.
    dedim ki: "ben başvurdum da asistanlığa belgelerim ulaştı mı?.
    karşıdaki adam "ben sana bi numara vereyim, orayı ara" dedi
    . bu arada, dahili telefon diye bir olay yok. direkt olarak numaraları çeviriyorsun ve karşına birileri çıkıyor. verdiği numaraları aradım aradım çıkmadı.
    sonra tekrar aradım ilk aradığımı numarayı. ve dedim ki: "durum böyle böyle...".
    dedi ki : "başka numara vereyim o zaman".
    dedim: "olur ama. daha demin aradım aradım açmadılar. sizi de aradım aradım açmadınız, yani gene aynı şekilde açmazlarsa nasıl öğreneceğim ben bunu.".
    dedi ki:"insanları böyle şeylerle itham etmeyin" ve telefonu kapattı suratıma.
    inat bu ya; tekrar aradım. "dedim: "telefonu kapadınız daha demin",
    adam ismimi bilmeden şunu dedi: "ben bu fakültenin dekanıyım, başvurun kabul olmamış, kapa telefonu..."

içimden dedim ki: "seni üniversite yapanın da, dekan yapanın da, sana sekreter tahsis etmeyeni de..."
  • seneye edebiyat fakültesi ve eğitim fakültesi ile daha da genişleyecek olan üniversitedir. bunun yanında iktisadi ve idari bilimler fakültesi'ne 6 yeni bölüm daha açılacaktır.
  • açık adresini, kendi sitesi dahil hiçbir internet ortamında bulamadığım üniversitedir. böyle bir adres var mola!

bartın üniversitesi rektörlüğü merkez/bartin,74100

[http://www.bartin.edu.tr/?ln1=genel&ln2=iletisim http://www.bartin.edu.tr/?ln1=genel&ln2=iletisim]

düzeltme: efesin efesime ekliyor, ağdacı köyü gaffar mahallesi imiş mevkii.
  • bartın merkez'de kime sorsan gösterirler.
  • teorik olarak bartin'da olması beklenir ancak merkez de değil; dağ başındadır. kampüsünde inekler felan gezer. tek bir binaya 4 ayrı fakülteyi sığdırabilen nadir üniversitelerdendir. kısaltması bü'dür; ancak arama motoruna bü yazınca ne hikmetse boğaziçi üniversitesi çıkar
  • 2013 ağustos'unda yeni kampüs alanı tamamlanacağı iddia edilen üniversitem. şerefsizler ben haziran'da mezun olduktan 2 ay sonra yeni kampüse geçmeniz sizin için marifet olabilir ama benim için asla! her neyse, bizden sonrakiler bari o sikko kampüs ortamında eğitim görmesin.

www.bartin.edu.tr/workpage.aspx?department=1&navurl=b15369707

okulda sosyal faaliyetin bu kadar az olması ise beni güldürüyor. lan tarraklarım, madem öğrencilerin eğitimlerinin yanında sosyal faaliyet denilen olaya destek vermekte zorlanacaksınız, üniversite açmayın bir zahmet! yüksek liseden ne farkı var ki bartın üniversitesi'nin?