• 19 ağustos 1997 doğumlu polonyalı kaleci. doğduğu şehrin takımı jagiellonia bialystok'un altyapısında kariyerine başladı. geçtiğimiz sezon korona kielce karşısında takımı ile ilk profesyonel maçına çıktı. bu sezon ise takımın as kalecisi jakub slowik'in kırmızı kart gördüğü maçta oyuna sonradan girdi ve o maçtan bu yana kaleyi bırakmadı. ülkesini u15, u16, u17 ve u19 seviyelerine temsil etti.
  • 2016/17 sezonu başında fiorentina'ya transfer olan kaleci.

tüm football manager oyuncularını 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.
  • takımı empoli'nin dün akşam oynadığı atalanta deplasmanında yaptığı 18 kurtarışla bu sezon avrupa liglerinde bir maçta en fazla kurtarış yapan kaleci olmuş. maçta da atalanta 47 şut çekmiş* ve maç 0-0 bitmiş. fm'de başıma gelse herhalde monitörü kırardım.
  • sadece bu başlıkta paylaşılan video üzerinden kaleciliği hakkında yorum yapmak imkansız. yan topları çıkıp alabilme becerisi, kaleyi terk etmedeki zamanlaması, çabukluğu vs. gibi birçok unsur hakkında video hiçbir fikir vermiyor.

yer tutuşu, refleksleri ve gelen şutu sektirmeden kurtarabilme becerisi gibi özellikleri hakkında fikir veriyor. yer tutuşu yaşına göre gayet iyi, refleksleri fena değil ancak çıkarttığı toplarda ciddi sıkıntılar mevcut. birçok topu elinden kaçırmış veya ceza sahası içinde tehlikeli bölge olarak kabul edilen noktalara yumruklamış. kaldı ki bu kurtarışlar, en iyi kurtarışları olarak video haline getirilmiş.

iyi kaleciyle büyük kaleciyi ayıracak olan, gelen topları sektirip sektirmemesi, sektirdiyse nereye sektirdiği, kaleyi terk edişindeki zamanlaması, topu oyuna sokabilme ve yan topları çıkıp alabilme kabiliyetidir. reflekslerle iş bitseydi cenk gönen 17 yaşından beri barcelona kalesini koruyor olurdu.

özetle: esas önem arz eden birçok özelliği hakkında fikir sahibi değiliz. bu yaşta önemli tecrübe kazanmış bir kaleci mantıklı bir hamle olabilir ama yukarıda bahsettiğim asıl önem arz eden nitelikleri iyi seviyede değilse ciddi yatırım yapmamak gerekir. tabi gelişime ne kadar açık olduğu da bu noktada önem arz ediyor.
  • galatasaray'ın 30 yaş altı ilk scout transferi olabilir................... (97 doğumlu)

kimdir bu çocuk...
    izleyiniz.........
  • - diyorsun ki bi eray değil........
  • bu adamın hiç bir maçını izlemedim (mümkün olsa izlerdim belki) ama videodan anladığım kadarıyla gayet yetenekli bi kaleci. kurtarışları alıştığımız muslera'yı andırıyor. hem yakın mesafeden hem uzaktan gayet yetenekli. tabi 4 dakikalık bir videodan oyuncuyu anlamak çok mümkün değil hele hele bir kaleciyse. ama videoda eksik olan kısım (çoğu kaleci videosu için geçerlidir bu) yan toplarda ne alemde olduğu.

bu kısmını geçiyorum, muslera ve taffarel ile birlikte 1-2 yıl antrenmana çıktığını düşünün. bu sürede tabi ara ara oynaması da lazım. mesela geçen sezon 30 yaşında ki sinan bolat'a verilen şansın bu çocuğa verilmesi lazım.
    gerçi eray ve ismail'den daha kötü olabileceğini de düşünmüyorum.
  • bu çocuk doğduğunda eray işçan ilkokula başlıyordu............
  • ligin 2.yarısında aldığı süreleri gayet iyi değerlendirdi. seneye alban lafont'ın yanında yedek kaleci olarak bekler mi bilemiyorum parma veya seneye tekrar lige dönecek olan brescia için oldukça ideal bir kaleci olabilir.
  • hazır yunanistan'da, hemen geliversin florya'ya, bir sene muslera'nın yedeği daha sonra da ilk 11, aynı zamanda fatih hoca ile de çalışmış bir oyuncu e daha ne olsun.
hesabın var mı? giriş yap