şükela:  tümü | bugün
 • bartu küçükçağlayan'ın yazdığı, bu yaz tolga karaçelik'in çekeceğini duyurduğu dizi projesi.

  konusunu tahmin etmekte aşırı zorlanıyorum.
 • senaristliğinde ve başrolünde bartu küçükçağlayan olan bir bartu küçükçağlayan projesi.

  yönetmen koltuğunda bartu'nun yakın arkadaşı olan, türkiye'nin en iyi yönetmenlerinden tolga karaçelik oturacak ve bu onun ilk dizi tecrübesi olacak.

  dizinin, 30 dakikalık tekstlerden oluşuyor olduğunu ve cep telefonuyla çekileceği söyledi bartu. temmuz ayında çekimlerine başlayacak ama eylül-kasım bandında yayınlanacak.

  merakla bekliyoruz!
 • (bkz: louie)

  mimvalinde bir iş beklemekteyim. umarım da öyle olur.

  geç gelen edit: konusunu okuduktan sonra ki fikrim tipik bir (bkz: bojack horseman) olacağı. umarım yanılmam.

  son edit: bojack horseman'a baya benzeyen iştir.
 • bartu küçükçağlayan 1 . bölüm son draftını şöyle bir eliyle karıp videosunu instaya atmış.

  çok başarılı olacağına inanıyorum.

  gözlerinden öperim kendisini. ben büyük ihtimal izlerim.

  edit: efso başarılı dizi olmuş. arkada gülme efekti yok direk durum komedisi. karakterler çok başarılı, mütiş bi dayı karakteri var. fakat ben en çok 3. bölüme bayıldım (simdilik).

  --- spoiler ---

  orada bi seansa giriyor bartu, seans baştan sona müthiş sahne. favorim;

  bazı şeyler başka yerde daha kolay gibi. hani burası da orası gibi olsun istiyorum dediği kısım ve devamı cok başarıydı.

  hani daha kolay olan yere gitmek değil, burası da öyle olsun. hepimize güzellik yaptı dileğiyle, sonra da bir ceviz ağacı olmak istedi.

  --- spoiler ---

  beklediğim kadar var bu dizi. izleyin.
 • oğuzhan uğur'un ne işi var allasen diyor, ilk bölümü bekliyorum.
 • ahmet mümtaz taylan ı mezara koymuş olan dizidir.
  belki bir louie absürtlüğünde olmaz ama konseptler yakın olacaktır. o adamın kafasını yaşamak istiyorum derken, adamın kafasını dizi yapmaları beni bir hayli sevindirdi.
 • bartu’yu çok yetenekli buluyorum. tolga karaçelilk de inanılmız bir yönetmen. lakin böyle bir konsept çekmek zorludur. zamanında seinfeld bu konseptle devrim yaptı. yan karakterleri de cuk oturttu. kramer gibi bir karakter yaratıp seyirciye sevdirmek kolay değil. larry david de yapıyor halihazırda o da kiminin çok sevdiği kiminin burun kıvırdığı bir dizi oldu. louie sorunları olan ve inanılmaz yaratıcı bir adamdı. bu sorunları diziye çok iyi yedirmişti.

  bartu, seinfeld’in dizideki karakteri gibi kaygısız herifin teki duruyor. muazzam bir komedi çıkarmadıkça louie gibi kara komedi yapabileceğini sanmıyorum. o yüzden projeye pek inancım yok.

  büyük ev abluka’yı da ilk albümlerinde sevmiyordum, başarısız piyasa müziği olarak görüyordum. ikincisi efsane olmuştu. umarım kafamdaki bu düşünceler aynı derecede değişir. proje çok başarılı olur.

  edit: yukarda okudum oğuzhan uğur konuk oyuncuymuş. stop making stupid, vasıfsız people famous be kardeşim.

  edit 2: çok kötü.
 • ilk teaserı düşmüştür.
 • oğuzhan uğur'un varlığını duymadan önce heyecanlandıran projeydi. şimdi ne gerek varsa diyorum.

  yaşamayanlar'ın büyük sayılabilecek başarısızlığından sonra blu tv'nin alternatif yapımlarda benzer bir hüsran sonucu klasik yapım anlayışına dönmemesi için bir şans vermek lazım. ama özellikle yaşamayanlarda gördük ki, türkiye'de dizi sektöründen alternatif projeler yapılmamış olsa da dizi izleyicileri sektörün çok ötesinde. türkiye'de bir şeyi ilk yapmak, denemek, cesaret etmek başarılı olmak için yeterli değil.

  bartu ben'e gelince sıra, zaten en başta tüm önemli referanslar diğer sözlük yazarları tarafından sıralanmış. işi zor. ama yine de destek olmak lazım. dizi sektöründeki arayış heyecan verici.
 • "18 ekim’de sadece blutv’de." imiş.

  ortaya çıkacak şey bir "kadıköy parodisi" tadında olacak gibi görünüyor gerçi, hayırlısı tabii.

  https://twitter.com/…ial/status/1045327199794917376