261 entry daha
  • müthiş dizi.

--- spoiler ---

müthiş.

--- spoiler ---
  • bir kere şunda anlaşalım: bir komedi dizisinden bahsetmiyoruz. ha kahkaha attıgim yerler de oldu tabii ki. ama beklentim bu değil. bu diziyi ben artik, bojack horseman'de olduğu gibi, bazı sekanslar için izliyorum.

ve oyunculuk üzerine bir dizi. bazı sahneler, oyunculuğun ne olduğunu göstermek için yazılmış sinema sahnesi gibi. o sahne kadar oyunculuklari da izliyorum ben.

bir de fazlasıyla cesur olması da çok hoşuma gidiyor. bütün bunların üzerine çok uzaktan da olsa politik göndermeler de olması yine çok güzel.

bir de oradaki tip, tabii ki, tamamen bartu değil. bu işi dizinin içindeki bartu yapamaz takdir edersiniz ki. bir disiplin ve ciddiyet gerekiyor. valery'nin "velev ki rüyalarını yazmak isteyen adam bile azami derecede uyanık olmalıdır." sözü gibi bu sallapati adamı anlatabilmek için de bu adam gibi değil, ciddi ve disiplinli bir adam gibi olmalıdır.

4. bölüm sonu itibariyle düşüncelerim bunlar.
  • valla flarli ergenleri bilemem ama izlerken gayeet keyif aldiigm, 10. bolumde bitecegini dusundukce huzunlendigim dizıdir kendisi. muthis :(
  • 7. bölümüyle hayata dair düşüncelere daldırmıştır. bu bölümü bir geçiş bölümü olarak görüyorum. 3. bölümdeki "ne istiyorsunuz?" kısmının esintilerinin olduğu, zekice bir bölümdü. bu bir komedi dizisi değil; komedi + dram dizisi.
  • çerezlik dizidir. ilk bölümler sıkabilir.

--- spoiler ---

7. bölümü (6'yı da dahil edebilirim) diğer bölümlerinden daha güzeldi. bazı tiratlar düşündürmüştür. dizideki yer yer iğnelemeleri ve ufak göndermeleri sevdim.

ilk 6 bölümde ise gereksiz uzun sahneler vardı. üstelik 40 dk.lık bir dizi bu. hele terapi sahnesi sıkıcı ötesiydi. konuk oyuncuların (şebnem bozoklu ve ezgi mola) renklendirmesiyle dizi biraz daha çekilebilir oldu. ayrıca bartu'nun ilk evindeki kapıcı şaban bey'i de komik buluyordum ki gitti adam.

--- spoiler ---
454 entry daha
hesabın var mı? giriş yap