şükela:  tümü | bugün
 • kurtuluş ve bozkurt caddesi'ni dik kesen cadde.
 • dolapdere'ye çok yakın bir noktadan başlayıp ta feriköy top sahasına kadar gider. en canlı bölgesi kurtuluş caddesi köşesinden sonra başlar. semtin kurtuluş caddesi'nden sonraki en önemli alışveriş merkezidir. ( kaşarcı osman da burada yer alır)
  semtin en eski mezeevlerinde biri olan "pırlanta mezecisi" bu cadde üzerindeydi. çok uzun yıllar önce, (yanılmıyorsam bulgar asıllı) sahibinin ölmesinin ardından kapandı.
 • caddenin eski ve meşhur simalarından biraz bahsedelim. en meşhur sima yılların "üstün pastanesi"nin (bir ortaklık meselesi sonucu ismi yakup-üstün pastanesi olarak değişti) sahibi ve tombalak oğludur. son derece kaliteli ürünleri olan bu pastane önünde paskalya günü kuyruk oluşur, çünkü nefis çörek yapar burası. bir diğer önemli sima ise üstün pastanesinin tam karşısında yer alan bakkal idi. ancak sahibi uzun yıllar önce rahmeti oldu. semt halkı kendisini "sivaslı bakkal" olarak tanırdı. öldükten sonra dükkanı bir süre karısı ve kızı idare etmeye çalıştı ama olmadı. kapandı. burada tabii yıllardır hamur işi hizmeti veren "uniş"i de anmak gerekir. iki kardeş ve dinibütün babaları caddenin emektarlarıdırlar. son olarak "turan kuruyemiş"ten bahsetmek isterim. bunlar da iki kardeştirler çok uzun yıllardır kurtuluş caddesine yakın bölümde hizmet vermekteler.
 • (bkz: savaş sokak)
 • aranılan herşey-alternatifi veya muadili neyse eşzamanlı olarak- bu caddede,adeta üstü açık bir alışveriş merkezi.
 • anadolu hisar'ında sezen aksu'nun da güncel ikameti olan cadde.
  http://www.emlakkulisi.com/…ilk-kez-gosterdi/128950
 • cadde yaklasik 1 km uzunlugundadir.ancak bir sehir merkezini andirır.anadoluda bircok sehir merkezi bu cadde kadar zenginlik barındirmaz.aradiginiz ne varsa aklınıza gelen market,bakkal,büfe,fırın,berber,kadîn kuaförü,pastahane,eczahane,kırtasiye,petshop,lokanta(kebap,lahmacun,döner,çorba,pide),pimapenci,kapıcı(celik,ankaste,mobilya,amerikan),tesisatci,elektirikci,telefoncu,giyim(kadın erkek),börekci,manav,sarküteri,dinlenme lokalı,fatura ödeme noktalari,bankamatikler,ic giyim magazalari,cd-dvd satıci vb herbirinden birkac adet bulunan yerleri mevcuttur.