şükela:  tümü | bugün
  • kurtuluş, baruthane caddesi üzerinde yer alan kavurma-pilav, tavuk-pilav, kuru-pilav, çobansalata-pilav gibi pilavlı birçok kombinasyon ve ek olarak kuzu-kelle, işkembe, ezogelin, gibi yine birçok çorba seçeneği de sunan lezzet dolu mekân. pilavı daha az yağlı olsa daha güzel olur sanki. biraz fazla yağlı pilavı. bunun dışında çok güzel. sık sık ziyaret edilmeyi hakediyor.

ilk kez dün gittik, sevdik. gayet hijyenik bir mekân. güler yüzlü sahibinin işini severek yaptığı çok belli. https://www.instagram.com/baruthanepilavcisi/
  • çok komik lan. facebook'ta reklamları dolaşıyor. tanıtım videosunda mekan sahibi pala bıyıklı kendini överken, masaya tanıtım için konan (hangi akla hizmet konduysa) çiğ tavuk etlerinin üzerinde sinek geziyor!
  • "narsiszmin pilavcı hali" olmasını geçtim, kurtuluş-feriköy'ün en pahalı ve soyguncu lokantası olabilir. 4 senedir feriköy'de yaşıyorum, girmediğim lokanta kalmadı, bu seviyede bu kadar lüzumsuz pahalı olanını görmedim.

kendini kanaat lokantası zannetse de, standart bir esnaf lokantasından hiçbir farkı olmayan bir yer için fiyatların pahalı olmasını geçtim; bu lokantada hiçbir tabaktan yarım porsiyon söyleyebilmeniz mümkün olmaz. artık bi kere içeri girdiniz ya, sövüşleyebileceklerini sövüşlerler.

gece geç saat olduğu ve yanımda başkaları da olduğu için iki kere gitmek durumunda kaldım. ikisinde de hiçbir şeyden yarım porsiyon yiyemedim. örneği çorba 7 lira, yarım çorba istiyorsun "bizde yarım yok, 2/3 veriyoruz, o da aynı şey aşağı yukarı" diyip tam porsiyon gönderiyorlar. ardından ciğer pilav söylüyorsunuz onda da aynı şeyi yapıyorlar ve siz bir esnaf lokantasından çorba, ciğer-pilav yiyerek 25 tl nin altında ödemeden çıkamıyorsunuz. iki defa gidip 4 sipariş verdim hepsinde de aynı şey oldu..

sözün kısası gitmeyin.. yemeği ne harika ne kötü. siz iyi niyetli ve mütevazı esnafa para kazandırın. böyleleriyle işiniz olmasın..
  • daha önce de söylenmiş ama ünlü olduğunu düşünen narsist biri tarafından işletilen pilavcı dükkanı. mekanın içinde, dışında, duvarlarda hatta masalarda mekan sahibinin fotoğrafları var. baktığınız her yerde adamın suratını görmekten iştahınız kaçıyor. ayrıca bu yetmez diye düşünmüş olacak ki televizyonda da kendi videosunu döndürüyor.
    fiyatlar da yüksek, tavsiye etmem.
  • bıyıklı abimizin samimi muhabbeti için bile gidilir.
  • mekana gidip sahibini de görmedim ama sıkça eve söylediğim bir mekan.

yemekleri güzel ve bence fiyatlarına kazık diyen taş olur. gece acıkmaları için birebirdir.
  • (bkz: ben dönyanın en gözel garısıyam) sendromuna kapılan pilavcı.

ayrıca kendi boyunda kartondan maket yaptırmak nasıl bir zekanın, hangi egonun ürünüdür. hitler de bile yoktu olm bu kadar ego.

(bkz: pilavcılıktan aldığım tadı hiç bir şeyden almadım)
  • bıyıkları nusr-et in garsonlarından, 13 mayıs ı dünya pilav günü ilan etmesini midyeci ahmet ten, logoyu kfc den araklamış gibi.

burada yazan olumsuz görüşlerin aksine ilk fırsatta gideceğim mekan.