şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul-beyoğlu'nda bir barzonun (kıro, çomar, ayı ne derseniz diyin) 'yan baktın' diyip bir kişiye efelenip silah göstermesi olayıdır. lakin bu ayı sert kayaya çarpıyor çünkü sataştığı kişi bir emniyet amiri çıkıyor. olayın devamında içimin yağları eridi. video

  edit: emniyet amiri öyle beyefendi ki olaydan sonra yaşananlar için gayet kibar bir dille mekan sahibinden özür diliyor. ülke içinde az da olsa güzel insanlar kalmış.
 • bana böyle amirlerle gelin dediğim durumdur;

  --- spoiler ---

  eşyalarını almak için geri dönen emniyet amiri kafe müşterilerinden özür diledi

  --- spoiler ---
 • emniyet amiri nizami şekilde silah taşımıyor görevi başında değilse açık bir şekilde hiçbir kolluk kuvveti o şekilde silah taşıyamaz kanunen yasaktır soruşturma sebebidir. ama amir gayet efendi ve kibardı. sonradan gelen polis muhtemelen yeni mezun ama ilk defa içimin yağları eridi adam nasıl kuzu oldu resmi ekipler gelince. her önüne gelen silah taşırsa sonuç bu olur. kolluk kuvvetleri hariç kimsenin silah taşımasını tasvip etmiyorum.

  ps: emniyet amiri gayet kibar keşke polis teşkilatı hep böyle insanlardan oluşssa ama bahsettiğim konu baya farklı.
 • 70-80lerde olsa karakoldaki jopların yarısını götünden geçirir madam ederlerdi ama kalmadı artık öyle şeyler. polisimiz saolsun arka kapıdan salıveriyor bu tip yamyamları.

  bu ülkeye sağlam bir etnik temizlik şart. bu oçları işte ara sokakta adam vurup kaçanlar. itlaf ede ede vatandaş kalitesini yükseltmek şart. meymenetlerinden belli ne mal oldukları.
 • ülkenin vatandaş kalitesinin dip yaptığının bir göstergesi daha. ne bakıyon diye silah göstermekte nedir? hiç mi tahamülümüz kalmadı birbirimize? yavaş çalışıyon diye ptt memurunu dövmek nedir? ne el kol yapıyon diye 2 kişi bir dolmuşta sağır engelli vatandaşı dövmediler mi? şehir eşkiyaları ankara da engelli gazimizi takip edip çocuklarının ailesinin önünde öldüresiye dövmedi mi? beykozda otoparkçı eşinin gözünün önünde vatandaşı bıçaklamadı mı? daha örneğe gerek varmı? toplum olarak nereye gidiyoruz? haklı olarak üniversite mezunu kalifiye dil bilen vatandaşlarımız gençlerimiz hangi ülkeye yerleşelim derdine düşüyor. yazık oldu toplumumuz ileri gideceğine giderek dibe batıyor.
 • şu herifi mahkemeye çıkarsan sadece tipten 6 ay yer.
 • ahhahahhaha harika bir hadise ya. silah çekiyorsun karşındaki emniyet müdürü çıkıyor fdskgjsdfşfkjşsdfkgs mükemmel. inşallah filmin devamını çekmişlerdir karakolda.

  bu arada yukarıda etnik temizlik falan diyen arkadaş aceba hanzonun etnik kimliğini nasıl anladı. tip kastettiğiniz etnik unsura ait bi tip değil, tip-şive-tripler şafak sezer.

  bi temizlik yapılacaksa sizden başlamak lazım da neyse.
 • keske iskenceciler gorevlerini kotuye kullanmasa da iskence geri donebilse diye dusundurten goruntulerdir. maalesef cok utopik bir istek benimkisi.