şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gürol ağırbaş'ın duyurulmasıyla sevindiren yeni albümünün adı. anlaşılan o ki, bir sürü başarılı müzisyenin de çorbada tuzu var. lafı fazla uzatmayıp, kendi facebook sayfasındaki paylaşımı noktasına virgülüne dokunmadan buraya aktaralım:

  “bas şarkıları 3” albümü 22 şubat’ta müzik marketlerdeki yerini alacak. 2 mart’ta sadece fizy ‘de yayına girecek, 9 mart’tan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayınlanıyor olacak..

  merhaba yeniden...

  ilk vokal kaydını 11 eylül 2012 salı günü 16:28:17’de kısacık bir telefon görüşmesi ardından elif çağlar muslu ile yaptık kuzguncuk’ta. yıllardır tanışıyormuşuz gibi… öyle bir dünya dedi ki... var olsun… derun koydum şarkının ismini. birsen’in, ceylan’ın, elif’in, jehan’ın, şevval’in ve tüm kadınların sesidir bu şarkı…

  bir bestemi hüsnü arkan ile paylaştım, söz yazsın istedim… sağ olsun… helal olsun bir de yorumladılar birsen tezer ile sevda eskisi ’ni.

  alaturka bossa ise 2001- 2002 yıllarında cihangir’de birsen’in ilk albüm çalışmaları sırasında yazılmıştır. yıllar geçti, sonra komşum oldu sultantepe’de. sabahın 5’inde bile olsa dinledi ve paylaştı duygularını… yolculuğumda yanımda oldu. sağ olsun… derinde, daha bir derin oldu onun gücüyle.

  ortaçgil, yazmış olduğu sözleri tekrar yorumladı yüz sekiz ‘de... jehan barbur ile…
  üstelik bir besteme söz hediye etti jehan… hal'den hale dedim ben o şarkıya… kalemine sağlık… sesine de...

  şevval sam ile tanışmamız eskilere dayanır. 2002’de müziklerini yaptığım bir dizide çalışmıştık. yıllar sonra tekrar buluştuk bu albümde. milyonlarca yıldır yerinde duran plüto’dan ne istedik ki? gezegendi, taş ettik… şevval’ın sesi açar umarım tıkanmış kulaklarımızı ve kalbimizi.

  olan oldu artık, ait oldun şarkılara… burada yaşlanacaksın benimle, ilayda’nın şarkısı…

  baharlara, kokulara can verdi. sesiyle, soluğuyla… canım cey'lan ertem ve renklendi kokular…

  bu albüm, benim için çok özel bir kavuşmaya vesile oldu. belki de o yüzden beklemişim onca yıl (1934-1989) babam salim ağırbaş’ın 1972 de yapmış olduğu 45’liğin kayıtları ilayda’nın hediyesidir, bize. albümdeki ‘koşan çocuk ‘ şarkısı- baba ve iki oğulun buluşması- bu sayede oldu… salim, birol ve gürol ağırbaş... canım oğlum uzay babası, amcası ve hiç göremediği dedesini bu albümün o şarkısında tanıyıp büyüyecek...
  son olarak,

  annem dedi ki bir de şarkı söyleyebilseydin… çok yaşa e mi! ben de denedim hatıra olsun…dilemma….

  bu albümün öyküsü kısaca budur.
  ve şu bas gitar’ a vermek istediğim candır.”

  edit: albümün teaser'ı geldi, kulaklarım heyecanlandı, çok sevindim be sözlük:

  https://www.youtube.com/watch?v=7wbu5b52uhq
 • birsen tezer ve hüsnü arkanın da bir düetinin bulunduğu albümdür.
 • sabah youtube'da öneriler başlığı altında gördüğüm albümdür. tüm şarkıları dinleme fırsatı bulamadım fakat şu ana kadar jehan barbur,ceylan ertem,bülent ortaçgil,hüsnü arkan ve birsen tezer yorumlarını dinleyebildim. içlerinde en çok hüsnü arkan ve birsen tezer düetini beğendim.

  genel olarak albüm harika notalar üzerine kurulmuş yavan sözlerden oluşmakta. çok azıcık daha zorlasak efsanevi bir caz albümü diyebilirdik.

  ben şunu şuraya bırakayım da arada dinleyin

  sevda eskisi - gürol ağırbaş & birsen tezer & hüsnü arkan
 • gürol ağırbaş'ın şanına yaraşır albümü. elleri dert görmesin. bu albüme sesleriyle katkı sağlayan müzisyenlerin her birinin nefesine sağlık. pas mas kalmadı kulağımda. ayrıca bu piyasa sartlarında yıllardır azimle nitelikli albümler yayınlayan ada müzik'e maşallah.

  albüme enstrumanlarıyla katkı sağlayanlar akın eldes, birol ağırbaş, tarık aslan, derin bayhan, emre tankal, sinan cem eroğlu.

  sevda eskisi'nin sözlerini hüsnü arkan, halden hale'nin sözlerini jehan barbur yazmış.

  albümün bir de aile köşesi var: annesinin hatırına şarkı söylemiş gürol ağırbaş. babasının 1972'deki 45'liği ilayda'yı da katmış.

  her şarkı ayrı güzel, benim en sevdiklerim derun, sevda eskisi, renklendi kokular

  tek itirazım alaturka bossa'ya. bu, zuhal olcay'ın aşk'ın hallerinde seslendirdiği derinde 'nin yeni düzenlemesi. ilk hali ve yorumu daha güzel bence.
 • kaliteli müzik
 • bu akşam moda kayıkhanedeki konserinde dinleyeceğim konserin albümü.
  hüsnü arkan , birsen tezer ve genç millimiz elif çağlar muslu ile hattrick yapacak tarihi olay.
  sevda eskisi şarkısını canlı dinlemek bile heycan verici.
  bas' ın gürolsun! teline zeval gelmesin.