şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil hanım komedyenlerden. çankaya belediyesi mizah festivali vesilesiyle kendisini tanıma şansına eriştik. özellikle kız isteme ve otoban hikayeleriyle keyiflendik. devamını bekliyoruz.
  • canım ciğerimdir.

9 yıl olmuş tanışalı. o zamanlar ikimiz de hayatlarımızın ilk çeyreğini bile tamamlamamıştık. bir çağrı merkezi'de başladı dostluğumuz. o canını sıkan herkese ayarını esirgemeyen ağır ablaydı, ben de ne yaptığını bilmeyen evin küçük kızıydım sanki. gecenin üçünde vardiyamız bittiğinde soluğu kokoreççide alırdık. o yıl sayesinde tam 6 kilo aldım. olsun varsındı, nefis bi dostluk kazanmıştım.

başak'ı size nasıl anlatsam bilmiyorum. bildim bileli hiç kısaltmadığı uzun kızıl saçları, yemyeşil gözleri vardır. o konuşur, ben dinlerim. dinlemek istemediğimde susar, dinlemek istemediğimi bilir. insanın yalnızlığına saygı göstermeyi becerebilen nadir insanlardandıt velhasıl. sertab erener'in incelikler yüzünden şarkısı ne zaman çalsa, aklıma düşer. o kadar incedir ki çünkü, kalbinizi kıracak diye kendisini incitir. yine de siz o'nu incitmeyin, zira ben o kadar ince bir insan değilim; ağzınıza sıçıveririm.

bugünlerde ünlü biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. derdi ünlü olmak değil tabi, sevdiği şeyleri yapmak istiyor sadece. kadınların kendilerini güldüren erkeklerden hoşlandıkları doğrudur ama bana kalırsa kadınlar, kendilerini güldüren kadınlardan da hoşlanıyorlar.

stand up gösterinin ismi; "...derken delirdi". "her şeyin bir matematiği var, delirmenin bile!" diyor. bir nevi otobiyografik komedi. ben henüz izlemedim ama 9 yıl boyunca beni her an güldürdü zaten ve hiçbirine tek kuruş para vermedim. şanslıyım.

umarım bir gün denk gelirsiniz ve sadece izleme değil, tanıma fırsatınız da olur.

yolun açık olsun başak'ım.
  • ot haziran için geldim. sanırım daha evvel de okudum ıhlamur günlükleri
    nde bi şiir. evde değilim ve dergi- kitaplar benden uzakta kaldı. açıp bakamıcam.

..
    kalsa sevecektim ama vurdu ve kaçtı..

-göle atılmış taşın ta kendisiyiz,
    dalga dalga çığlığı okuyabilen yok
    kadın/erkek meselesi değil ulan!
    'insan' olarak çok yalnızız!

..

- daha önce aynı masada iki çay bardağı
    olamamışken birbirimize
    bu kadar demli hissetmek?
    açıklaması 'yok'
    sadece 'var'
    hepsi bu!

.
    (hepsi bu, sonuncusu herşeyi özetliyor.)
  • ot dergisi ile kesfettigim bence gayet guzel yazan insan.

"tesaduf diyen de var
    oysa goz,
    gonlun aradigina denk geliyor hep."

"telefon isin bahanesi.
    adini soylemeyi ozledim."

"bir adamin cocuklugunu ogrenmek,
    dizlerini opmekle mi baslar hep?"

"ununa bir sozum yok...
    elegini astigin duvar yikilsin!"
  • "kalbiniz dedim,
    ne muhteşem bir kusur.

benim olsun!"*
  • "sarki soylerken duzelen
    kekemelik gibi,
    adini soyledikce duzeliyor moralim"
  • "küçükleri iyi çıkmıyor büyükleri yalnızlığıma fazla. güzel bir karpuz yiyebilmek için evvela aile olmak lazım."
  • - "bir ayna mıdır yüzün ki ne zaman düşünmeye yaklaşsam seni, buğulanıyorum."
    ot dergisi - temmuz 2015
  • ıhlamur günlüklerinin sahibi. ot dergisini alma sebeplerimden.

" ne zaman misafir gelse; mutfaktaki salatasız sofraya yollanan çocuklar gibiyim hala.

hani o gözden ilk çıkarılan!"
  • beden aldığın gücü, bende deneme!
    "zalim" derler sana. üzülürüm!

sözleriyle beni benden alan insan evladı.