şükela:  tümü | bugün
  • basak burcu erkegi ile basak burcu kadini arasındaki ilişki uktesi. pek titiz bir ilişki olabilir.
  • evlerinde klozet kapağına damlatmanın cinayet sebebi sayılabileceği kişilerin ilişkisidir.
    bu ilişkide her iki kişi de çok mutludur keza hem etrafı kirletmez/dağıtmazlar hem de gördükleri *pislikleri* ki bu pislikler sizden daha temizdir, üşenmeden alırlar.
  • kusursuz, temiz ve hakkı verilirse yıllarca sürebilecek bir beraberliktir.
  • ba$akların ayrıntı hastalağından dolayı ili$ki en açık $ekliyle ya$anacağından bir süre sonra hayatlar birbirine karı$abilir
  • en ufak, onemsiz, gereksiz bir ayrinti saatlerce surecek bir akil oyunu mucadelesine donu$ebilir bu ili$kide.
  • bu burcun dezavantaji olan ayrinti hastaliklarindan dolayi, ba$ak burcunun ayrinti hastaligina fazlaca takilan insanlari beraber el ele rahatlikla oldurebilecekleri ve $en $akrak zaman gecirebilecekleri bir ili$ki olacaktir..

vallahi bak ?
  • şahsi tecrübemin bana, ayrıntıcılığımı(zı)n ve titizliğimi(zi)n ilişkinin genel bir kıstası haline dönüşmeyeceğini, iletişim anlamında sırıtan bireysel özelliklerin genel gidişata pek de olumsuz etkide bulunmayacağını gösterdiği ilişki çeşididir.

bir başak burcu erkeği olarak, üst üste iki başak kadını (doğum tarihleri bile aynıyıdı) ile ilişki tecrübe ettim , ve birinde hatırladığım en ciddi uyarı sürekli yolup durduğum saçlarımı halıya atmamam iken, diğerinde ise odamın gayet pis ve dağınık hatta ve hatta kedi tüyleri yüzünden neredeyse rengi kararmış bir halıya sahip olmasından kaynaklanan bir şikayetin sebebi bile olmamıştım.

neymiş, burç olayı da bir yere kadarmış.
  • bassak burcu erkegi ile basak burcu kadiniarasinda iliski biraz sorunlu olacaktir. kadina sabirlar dilemek gerekir.
  • eleştirmek ve keskin laflar söylemek her ikisi için de nefes almak gibi doğal olduğu için fark etmeden birbirlerini yaralayabilirler. iki taraf da ne için alındıklarını söylemedikleri için çok uzun süre birbirleri ile küs kalabilirler. birbirlerinin ne zaman espri yaptıklarını, ne zaman ciddi olduklarını kestiremeyip sürekli bir tartışma havasında konuşurlar.
  • ya mükemmel olan ya da kısa zamanda boka dönen ilişkidir. birbirlerine laf sokmaktan kendilerini alamamaları gibi bir durum yaşanır, devamlı birbirlerine tavır tavır yaparlar. başak burcu erkeği'nin özellikle hiperaktif olanları çeneleri düştükçe düşen insanlar olduklarından başak burcu kadını'nı kanser edebilir. başak burcu kadını'nın zaman zaman sallamaz tavrı, plansız programsız hareket etmemesi de başak burcu erkeği'ni delirtir.

(bkz: ben bunu gördüm)