1. başak burcu erkeği alternatif astrolojide yengeç burcu kadınıdır aslında, bedeninde bir yengeç burcu kadını taşır. (bkz: erkek bedeni icinde kadin ruhu tasimak)
  binaenaleyh bu ilişki olsa olsa mastürbasyon olur. *
 2. başak burcu erkeği küçük parmağına oje sürdüğü için yeni bir şeyler öğrenmek peşinde olan yengeç kadının ilgisini çeker. yengeç kadını kendisini "ben de senelerdir sadece küçük parmağıma oje sürerim", "ben de buğdaydan çok hoşlanırım" gibi akıllıca taktiklerle tavlarken başak burcu erkeği ilk vedalaşmalarda yengeç burcu kadınının elini sıkmakla yetinecek, gözündeki değerini daha da arttıracaktır. sonra yengeç kadını bu sembolü bile sarışın karı olan burç erkeğinin alkollü içeceklerle iyi gitmediğini keşfeder, kendi başlığına döner (bkz: sümsük yengeç). başak burcu erkeği bundan sonraki hayatını çiftçi olarak geçirecektir, üç senede bir nadasa bırakır.
 3. başak, burcu ve erkeği sıcak bir haziran gecesi deniz kenarında oturmuş yıldızları izlemektedirler. ufak bir tekne, üzerinede oturmakda oldukları iskeleye yanaşır usulca ve içinden yengeç, burcu ve kadını çıkarlar. o sırada bir meteor yılancı takımyıldızına ait parselden atmosfere girmiş güneye doğru kaymaktadır. burcu erkeğe döner ve "aa canım bak yıldız kaydı" der. tekneden inmekte olan hayvan yaradılışlı yengeç cevabı yapıştırır "sana ne be, sana mı kaydı". yengeç, lezbiyen burcu ve kadını hep beraber kahkaha atmaktadırlar, kamera iskeleden denize doğru döner, kahkaha sesleri burcu erkeğinin naraları ile kesilir, film biter.
 4. başak erkeği sürekli mantığıyla* hareket edip, yengeç kadını duygularının esiri olursa biraz hırpalanabilecek olan ilişkidir. fekat anaç ve şefkatli merhametli yengeç bu ilişkiyi koruyup kollayacak, himayesi altına alacaktır* velhasıl, başak terbiyeli, dürüst, kibar bir burçtur, ve yengeç bu özelliklerin hastası olabilir.
  (bkz: ben istedim bir göz allah verdi iki göz)
 5. muhteşemdir! her şeye alınan, kırılan, canı sıkılan bir kadınla, anlayışlı, ilgili, şefkat dolu bir erkek. kadın ne isterse onu yapar erkek. kadın sarıp sarmalar, öpücüklere boğar. iki kişilik dünyada kocaman mutluluklar yaratır, onlara inanır, yaşar giderler.
  kadının aklına taktığı küçücük sorunlar hakkında onunla tatlı tatlı konuşurken erkek, zamanla sessizce dinlemeye ve nihayet kızmaya başlar. kadın ilgi bekleyerek sorunlar çıkardıkça "olur mu canım öyle şey, ben hiç yapar mıyım bunu?" yerini "yaptım, yine yaparım, iyi ki de yapmışım"a bırakır.
  kavgaları da sevgileri gibi çok şiddetli olur..
  sonunda bütün benliğiyle içine girdiği aşkından uzaklaşıp sert kabuğuna girer kadın. erkek sessiz kalır, tekrar gülebileceği zamanı bekler. zaman yavaşlar.

  elde en tatlılarından çok hatıra kalır.
 6. belkide her başağın gönlünde bir yengeç yatar, asla ortaya çıkamamak üzere.

başak burcu erkeği yengeç burcu kadını ilişkisi hakkında bilgi verin