şükela:  tümü | bugün
 • yapan ki$inin niteliklerine gore degi$mekle beraber, dunya kagit ve kalem stogunu tehlikeli bir bicimde zorlayacak $eyler butunudur. bunlari teker teker yazip, goz bozuklugu kavramiyla ciddi $ekilde tani$mamanizi saglamak icin onerim $u olacaktir:

  "hicbir $ey" yapmayin. nasil olsa bu kusursuzluk manyagina hicbir $ekilde yaranamayacaksiniz. e bu durumda maymun olmaya deger mi? birakin; sekseninde kucaginda kedisi, kafasinda hayalini kurdugu erkegiyle, buru$ buru$ otursun.
 • hayatini size adamasini beklemek.
 • bicerdover gibi davranmak
 • kadınların erkeklere oranla daha titiz ve düzenle olduğu düşünülür ve birde bu kadının başak burcu olduğu hesap edilirse yanında olunan her dakika içinde yapılan tüm eylemler.

  hemen bir örnek: içilen çayın bardağını tekrar tabağına değil de sehpaya koyarak orda iğrenç yapış yapış bir yuvarlak iz yapmak gibi. tanrım o leke geçmez birde. islak bez asla almaz o izi, illaki bir deterjan kullanmak gerekir. e bu deterjan zamanla o mobilyanın renginin solmasına sebep olur. renk solunca takımın diğer parçalarıyla olan uyumu bozulur sehpanın. sonra işin yoksa git yeni bir takım al. hadi yeni takım aldın, bakalım koltuklarla uyumlu olacak mı? hadi o da uydu diyelim, ya perdeler? o perdelerin ölçüsünü almak bile başlı başına işdir. ne kadar uzun olsun düz mü olsun desenli mi? gölgeliğin renginde desenleri olan bir tülmü seçmek gerekir, yoksa en iyisi stor mu? evet evet en iyisi stor yapmak. hem pratik de. ister çek aç ister kapat, tek hareketde. hem yıkama sorunuda yok. ne iğrenç bir işdir o perdeleri yıkamak. çıkarması bir dert, takması bir dert. hele de boyun kısaysa, yandın. islak asmak gerekir ki ütüye gerek kalmasın. gerçi ütü yapıncada geç kirleniyor ama olsun ben onları kirlenmeden yıkıyorum zaten. neyse işte ıslakken asabilmek için güçlü kolların olması lazım. eee boy kısa, kollar çelimsiz, demekki bu perdeleri asmak için bir erkek bulmak gerek, hadi bu erkeği bulduk diyelim bakalım elleri temizmi senin kar gibi yaptığın perdeleri tutacak...

  sonuç: bir başak burcu kadınına "basak burcu kadinina yapilmamasi gerekenler" diye birşey sormamak gerekir.
 • klozete ya da lavaboya sigara külü dokmek, banyodan sonra çıplak ayakla yerlere basarak iz yapmak, televizyon açık uyumak, yatakta birşeyler yemek gibi uzayıp giden bir listedir

  ve emin olun hepsine sinir olmasının bir sebebi vardır... (bkz: basak burcu kadini)
 • düsünmeden konusulmamasi ya da yaninda sesli düsünülmemesi gerekir.
  o an söylediginiz sey sizin icin önemsiz olsa da basak kadini kafasina takar. evirir cevirir, soylediklerinize yepyeni anlamlar katar.*kendi kendine cileden cikar.

  sizin rahatliginiz basak burcu kadinina batar. evine gittiginizde sakin ha düzenini bozmayin. herseyi aldiginiz yere birakin, cm kipirdatmayin. anlar.*

  detaylari atlamayin. fena bozulur.*

  ha bi' de eger bi' konu hakkinda cok fazla sey bilmiyorsaniz asla tartismayin. gerci konuyu tum detaylariyla biliyor olsaniz da tartismayin.*

  asla uc kaat yapmayin. mutlaka bi' detay yakalar ve eninde sonunda anlar.**
 • asla kendinizi ona adamayin.sonuc tam bir hayalkirikligi olur.
 • başak burcu kadınına yapılmaması gereken en önemli şeyler, özensizlik ve ilgisizliktir.son derece ince düşüncelere sahip olan başak kadını, ister istemez karşısındakinden de aynı özeni bekler, bulamazsa da kendi yöntemleriyle gereken cezayı verir.
  süprizleri çok sever,ilişkiyi canlı tutmak için bol bol süpriz yaptığı gibi yaratıcı süprizler bekler.basmakalıp şeylerden hoşlanmaz.
  şekilcidir.nereden alınmış olursa olsun bir çiçek güzel bir formda kendisine sunulmamışsa istenilen etkiyi yaratmaz.
  son derece fedakardır, bir kere kalbini size verdi mi, çok büyük bir hata yapmadığınız sürece size olan sevgisi azalmaz.
  kısaca çok tatlı bir kadındır ama suyuna gitmesini bilene.
 • cok titiz davranmaniz gerekmiyor,kendince olusturdugu duzeni bozup yasam hakkina tecavuz etmeyin bu kadari yeter.