şükela:  tümü | bugün
 • adalet bakanlıgı açıklaması

  eski hdp genel başkanı selahattin demirtaş'ın eşine yapılan çirkin saldırıdır. adalet bakanıda açıklama yaparak yaşanan olayı kınamış. şahıs gözaltına alınmış.

  adının yanına yeşil top koyan provakatif şahıs, kendini malum partiye destek veriyormuş gibi göstermiştir
  aynı gün içerisinde #selahattindemirtaşaözgürlük etiketiyle twit atmıştır. bildiğiniz trollerden daha sağlam bir trolle benziyor.

  link

  gelen yorumlar üzerine edit:

  evet bu tür çirkin saldırılar her gün belki her saat birileri tarafından siyasetçilere yahut yakınlara karşı uygulanıyor. bunların hepsini kınamalıyız lakin bunlara karşı bir gündem oluşturmak, kamuoyunu bu tür şeylerle doldurmak ne kadar doğru bir davranıştır?

  bu olayın bu kadar yayılması, twitter gündeminde en başa oturması, adalet bakanlığının açıklama yapacak kadar kamuoyunu rahatsız etmesini neye bağlamalıyız?

  edit2: entry'lerde gördüğüm birisi şahsın daha önce attığı twitlerini de bulmuş.

  https://eksisozluk.com/img/ddlzhgex
  https://eksisozluk.com/img/mshdiug0

  edepsizliğin ve ahlaksızlığın böylesi görülmedi. yukarıda bu kadar büyütülmeli miydi diye sormuştum ama evet büyütülmeliymiş.

  adalet bakanlığını kutluyoruz.
 • siyasi düşüncesi ne olursa olsun namuslu bir kadına karşı serinletilmeye ihtiyacı olan bir insan artığının ağzından bok kusması olayı. sorsan din iman bunda. lan kevase dinin bile namuslu kadına iftirayı büyük günah kabul ediyor.
 • utanmaz arlanmaz şerefsiz; sorsan kesin iyi bir müslümandır.
 • iğrençsiniz ulan, iğrençsiniz. namussuz haysiyetsiz şerefsiz.

  olayı anlamak isteyenler şu tweetteki iki görsele bakabilir.
  https://twitter.com/…tay/status/1271960629545443336
 • (bkz: vedat muti)
 • bizden bir halt olmayacağının göstergesidir. aklı sıra teröriste ayar veriyor. dün o teröristle ortaklık yapanlara oy vermiş, başka teröriste hocaefendimiz demiştir, belki de hala diyordur.
 • twitter bu gündemle çalkalanırken buradaki körlük niye, saçma sapan başlıklar gündem olurken. neden sorusunu sordunuz mu hiç kendinize? bu sorunun cevabıyla yüzleşebilecek ahlaki olgunluğa eriştiğiniz gün, belki biraz olsun yolumuz aydınlanır.

  böylesi iğrenç cinsiyetçi saldırıda bile ideoloji gözeten sözümona demokrat, duyar sahibi muhaliflerin de canı cehenneme. bu cenahın kendinden görmediğine karşı olan körlüğünün bana yeniden hatırlattığı bir gerçek var; bu ikiyüzlü zihniyet yok olmadıkça bu coğrafyaya huzur gelmeyecek.

  bu cenahın demokratlığı iktidarı ele alana kadar. şu an muhalefet ettikleri de bir zamanlar öyleydi.

  edit: nasıl bir ahlaki çürümeyse taşından, toprağından kötülük fışkırıyor ülkenin.
 • kimin karısı hangi siyasi görüşe sahip rengi ne renk ırkı ne umrumda değil.

  bir kadına saldırı var ve hoş değil. hayır sorsan annesi kutsaldır bu salağın. bacısına yan gözle bakanı kurşuna dizer falan.

  ama konu klavye delikanlılığına gelince laf attığı kadının da birinin eşi, kızı, annesi, kardeşi olduğunu fark edemeyecek kadar akıl yoksunu.

  biriyle derdin varsa git direk ona saldır. çevresindeki kadınlara laf atma fazlasıyla güçsüzlük eziklik belirtisi. "benim gücüm anca bunlara laf atmaya yeter" imajı çiziyorsunuz.
 • edepsizlikten başka bir şey değildir... lakin bu edepsizlikten şikayet edenlerin cumhurbaşkanının annesine ve karısına saldırılırken ki tavırları böyle değildi.
  aynı partinin üyeleri chp üyelerinin küfürü hakkında hiç bir şey demeyip te 10 yıl önce edilmiş falan diyorlardı.

  ayrıca medya adamının yazdığına göre hesap da çok ilginç hareketlilik var.
  http://pbs.twimg.com/…aa-ymt?format=jpg&name=medium
  --- spoiler ---

  hesap şubat 2020’de açılıyor.
  hdp’ye ve demirtaş’a destek veriyor.
  birden demirtaş’ın karısına küfür ediyor.
  küfür ettikten 5 dakika sonra askıya alınıyor.
  askıya alındıktan 10 dakika sonra canan kaftancıoğlu askıdaki hesaptan alınmış görüntü ile paylaşım yapıyor.
  --- spoiler ---
  ekleme:canan twitleri kaldırıldı.
 • insanlarin ne kadar asagiliklasabilecegini gosteren saldiridir. dusmanligin bile bir ahlaki olur. sizde eksik olan bu iste "ahlak"!