şükela:  tümü | bugün
  • 1937 kirklareli dogumludur.. babasi ahmet gursoy ve annesi ferhunde gursoy ile oturdugu iki katli mutevazi evden ikinci dunya sava$i sirasinda alman bombardiman ucaklarinin baskisindan dolayi ta$inmi$ bu vesileyle istanbula gelmi$tir.. istanbul'da kapicilik, hummacilik ve krupiyecilik deneyen basak gursoy, en son giri$imi olan manken ajansi i$inde diki$ tutturduguna inanmi$ halen bu i$i surdurmektedir. hayata dogaya ve literature zerre katkisi olmami$tir..
  • bir zamanlar çağdaş anlamda mankenliği türkiyeye tanıtmış ajansı kurduktan sonra bitmeyen para hırsı sebebiyle çevresinde etten ve paradan bir duvar örmüş insan.
  • ssg nin parodi biyografisinin disinda aslen ankara dogumludur ve ankara koleji mezunudur, isvicrede vesairede mankenlik ve stilistlik uzerine tahsil almistir.1966-81 yillari arasi(oha) mankenlik yapmistir.o donem filmlerde vesairelerde oynamis, tonla ulkeyi gezmis bi doluda incik cincik toplayip bunu ajans duvarlarina copy pastelemistir.(yok fastan masa ortusu, arnavutluktan tespih)
    manken ajansini ilk 1975 yilinda kurmustur ve bu turkiyede bir ilktir.
    modello deri fabrikasinda stilistlik de yapmis cok yonlu bir kisidir.kendisi yazlari moda deniz klubunde(artik ne denizi varsa orda) bulunabilir.yasindan beklenmeyecek guzellikte bakimli bir kadindir.
  • gsf fakültesinde okurken zorunlu dersim olan ve adını defile organizasyonları diye hatırladığım derse giren naif,yaşından çokça(on beş yirmi yaş kadar) genç gösteren koreograf.ayrıca internette rastgele ajans başvurusu yaparken "1975 yılından beri" yazısını görünce köklü bir ajans olduğuna kaanat getirdiğim için boşlukları bir bir doldurduğum,sonrasında arandığım,sonrasında görüştüğüm son olarak da iki yıllık sözleşme yaptığım (bkz: bg ajans) yani (bkz: başak gürsoy modellik ajansı) nın kurucusuymuş.eski öğretmenim şimdilerde patronum olma yolunda ilerliyor.hayat işte,n'aparsınız ekmek parası .haha