şükela:  tümü | bugün
  • saçma sapan bir youtube kanalı bulunan ve 1 haftada 200 bin aboneye ulaşan enes batur isimli bir başka youtuberın sevgilisi.

birkaç videosunu izledim ve videoları aşırı boş, tip olarakta aşırı itici. (ses tonu falan insanı irrite ediyor)

şu an 6 videosu var ve her videosu için 2 saatini makyaja ayırıyor sanırım. her neyse özetle sevgilisi gibi iticilikte zirveye oynuyor.
  • ınsan biraz da youtuberlarin basarilarini izlemek istiyor ama geldigimiz nokta agzimi nasil marshmallow ile doldurdum, kusuyordum, sacimi nasil boyadim... videolarini izlemedim sadece basliklara baktim. hakikaten yaptiklari sacmaliklara bakip "super oldu, cok iyi yaptim" filan mi diyorlar bilemiyorum. ne kadar bir seylerden mahrum gorunduklerini keske bilseler. sorsam bir de "uretiyoruz biz." "egleniyoruz biz." derler. ılkin bu bir sey uretmek degil, sacmalamak, ortada uretilmis bir sey yok, yurt disindaki youtuberlarin videolarini taklit etmek, konu sikintisi olmasin diye akla gelen ilk gulunc fikri hemen uygulamaya gecmek uretmek degildir. ayrica emin olsunlar ki youtuberlari elestirenler daha uretken, ustelik faydali isler konusunda. ıkincisi de keske evlerinde eglenseler kamera kapaliyken ancak amac coluk cocuk uzerinden para kazanmak, hap yap para kap yani.

cocuklar bunlara ozenip calismadan, bir seyler uretmeden, memlekete faydali olmadan da para kazanilacagini, az unlu olunacagini ogreniyorlar ve bunu havali bir sey zannediyorlar. bu cocuklardan sonra bilim, sanat, edebiyat eseri uretmelerini beklemekten korkuyorum. bir yanda savasin ortasinda kitap yazan dante, savasin ortasinda beste yapan verdi, bir yanda bu arkadaslarimiz ve peslerindeki cocuklar...

bu soylediklerim enes batur icin de gecerli. ona cok daha sert yazardim da bir sey anlayacagini sanmiyorum. yol yakinken dogru yolu bulmasini diliyorum bu kizin, enes icin cok gec.

edit: bayagi ayhan asan'a benziyor.
  • akıllı kız.

geleceğini bir ergenlik sevgililiğiyle garanti altına almıştır.

bizim zamanındaki ergenlik sevgililerimiz düğünümüzde altın bile takmadı.

düşünün.
  • videolarından kendi kalitesini belli eden, sevgilisinin ekmeğini yiyen itici 'youtuber' bozuntusu. o ne dediği anlaşılmayan eblek enes batur'un ergen izleyici kitlesi buna da direkt abone oluyo haliyle. hadi o kitleyi arkana aldın, güzel de bi abone sayısına ulaştın. bari doğru düzgün videolar çek. 'slime yedik' diye videosu var gerizekalının. ay seviye yerlerde.
  • youtube'da ki abone sayısı fazla olduğu için enes baturla sevgili olan ergen kız. akıllı kız falan değildir, menfaatçi ve bunu önceden planlamış şirret bir kızdır. velet kitleyi arkasına alarak youtube'dan gelen paraların keyfini sürüyordur.

en fazla izlenen videosunun ismine bakalım : slime yedik!!

türkiye'de kalite böyle yerlerde işte. bir sürü gereksiz içerik ve zaman kaybı kanalı ile youtube bu kanalı bana tavsiye etti, nedir diye tıkladım iyi ki tıklamışım şimdi bu chroma eklentisi ile blokladım bir daha karşıma çıkamayacak.

işin garibi hiç bu tarz şeylerle ilgilenmeme rağmen, youtube türkiye bana resmen bu tarz kanalları önererek açık açık ''ülkende ki seviye bu işte, sende onlara katıl'' diyor.
  • youtube daamacı olmayan tek kanal sanırsam sevgilisinin aklıyla yola çıkmış ve muhtemelen 9-12 yaş arası çocuklar bunun izleyici kitlesi ... ne yaptığıda belli değil ...
  • az önce trend videolarda siri ile konuştuğu videoya tıkladım. potansiyel işkence videosu olabilir,katlanmak çok zor.
    videonun 2.5 milyon izlenmeye ulaşmış olması ülkenin kalitesizliği ne kadar çok yücelttiğini gözümüze sokuyor.youtuberımız biraz zevzek siri'nin konuştuğu kısımlar hariç çok itici. benim gibi hiçbir şeyi sallamayan adamı bile eleştiri yazmaya zorladınız yeter lan bırakın şu trendi artık youtube popüler olduğu günden bu yana baba ile kızın balon patlatma videosu seviyesinde şeyler çıkıyor istediğin kadar özelleştir.
  • işsiz ergen enes batur'un işsiz ergen sevgilisi.

bir de youtube kanalı açmışlar, beyninizi seveyim sizin.
  • youtube dünyasının şeyma subaşı'sı.