şükela:  tümü | bugün
  • 2020 yılında hizmete girecek olan bir şehir hastanesi.
  • doktorların şiddet olayları, doktor cinayetleri, performans, sacma nöbet saatleri vs. yüzünden daha iyi şartların olduğu ülkelere gitmenin yollarını aradığı, bütün üniversite hastanelerinin zarar ettiği ortamda açılacak olan süper hastanemiz. daha iyi inşaatlara.
    sağlık sektörünün sadece inşaatla ayakta kalamayacağı gerçeği ne zaman tokat gibi çarpacak yüzümüze acaba. gerçi işin içinde olanlar durumun farkında da ne olacak diye bekliyor herkes.

dil sorununu çözen doktorun yurtdışına gidememesi için de bir sebep yok ha. tus, çoğu denklik sınavını donunda sallar. şimdi bir sürü kişi almanya'nın mart ayında çıkaracağı yeni göçmenlik yasasını bekliyor, böylelikle bir alanda kendini yetiştirebilmiş insanların almanya'ya göçü kolaylaşacak. ha sadece doktorlar da değil bu yasayı bekleyen: yazılımcısı, mühendisi, mimarı, tasarımcısı...

edit: imla
  • -efendim yaza doğru başakşehir’i de açıyoruz inşaallah, teşrif edecek misiniz?
    -bi eni var mı bu hastanenin?
    -nasıl yani anlamadım efendim?
    -yani diyorum ki en bişey özelliği var mı bunun?
    -en bişey derken?
    -yani avrupa’nın en yükseği mi, dünyanın en uzunu mu, balkanların en irisi mi, nedir?
    -en en ennn eeeee...
    -yani şahsıma layık bir eni olması lazım ki şahsım da gelsin kurdelasını kessin.
    -eee efendim buldum bişey sanırım, dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası diyebiliriz.
    -he tamam, dünyanın en büyük ise olur o zaman tamam, sismik ilozatör şeyi, tamam olur gelirim.