şükela:  tümü | bugün
  • yahu para da neymiş, bu memlekette “doktorlar ölmeyecek diye bir kanun mu var” yazan vatandaş gördü bu gözler.
    siz bunlardan başakşehir şehir hastanesi’ni bile dürüst olarak işletmelerini mi bekliyorsunuz?
    herkes elini vicdanına koysun, başakşehir şehir hastanesi ismini duydukları an akıllarına ilk olarak ne geliyor, onu bir düşünsün.
  • (bkz: #113040985)

olayı götünden anlamak böyle bişey. başlık farkındalık yaratsın durum gündeme gelsin hatta olursa haber olsun da bir şeyler değişsin amacıyla açıldı. ayrıca şu an bu hastanede çalışan çoğu insan şartları itibariyle yarın hakkari'de göreve başlamaya hazır durumda. inanmayan varsa görüştüreyim kendileriyle.
  • sakurada çalışmıyorum ama bir doktorun nöbet ücretinin günü gününe ödenmemesi, uzman olmuş on yıldan fazla zamanını tıbba ve eğitime adamış birinin düz devlet maaşına mahkum edilmesi ki istanbulun sıkıntılı şartlarında kabul edilemez. ayrıca istanbulda branş hastanesi olan eğitim hastanelerinde bile döner dağıtılmamakta. bu adaletsizliğe bu emeğin sömürüsüne dur denmeli artık. ya da iyi bir düzenleme gerekiyor. çünkü bu insanlar size muhtaç değil şunu bir anlayın. ama siz devlet olarak halk olarak insan olarak muhtaçsınız, her zaman da iyi hekime muhtaç olacaksınız. hekim hasta bakarken, operasyon yaparken ev kredisini, kredi kartı borcunu bu ay nasıl çıkartacağım diye düşünürse o masada yatan hastaya yazık... toplumda da en yüksek tahsilli zümre olan hekimlerin ve diğer emekçi tüm sağlık çalışanlarının liyakat ve adalet adına maaşlarında kaçınılmaz bir şekilde iyileştirme sağlamak zorundasınız... aksi halde iyi muayene edileceğiniz, iyi ameliyat edileceğiniz hekimler bulamayacağınız ya da fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalacağınız günler yakın...
  • hak edene hakkı verilmeyen bir sistemde adaletten ve kalkınmadan bahsedilemez...
  • başka bir doktordan gelen mesajı da buraya bırakıyorum belli ki başakşehirden daha kötü durumda olan yerler de var umarım tüm herkesin sorunu çözülür:

hocam merhaba basaksehirde degilim, ben adli tıp kurumunda calışan bir doktorum, bize 2 aydir maas olarak yatan sadece ham maas yani bugün hesabıma yatan para 3600 tl evet bu ulkede bu parayi kazanamayan kesim de var elbet ama 2 aydir sabit ek odemeyi almakta bile zorlaniyor ya da yatmiyor performans adi altindaki odemelerde ayni sekilde okumus bugune gelmis bir hekimim istanbulda orta halli bir evde kiram 2500 tl, ben bu donemde doktor olmus bir insan olarak ailemden borc isterken artik yuzum kızarıyor, kurumda da cogu insan surgun edilir atamasi etkilenir diye sesini cikartmak istemiyor elbet bir gun yatar diye ama ne zaman ne sekilde yatacagi konusunda 3 aydir bir aciklama yok, tek soylenen kuruma para gelisi yok , ama yapilan is ayni kesilen faturalar belli cikan raporlar belli, bunu da sizinle
    paylasmak istedim
  • doktorlar bu konuda kesinlikle haklılar ancak duyduğum ve bildiğim kadarıyla buna benzer olaylar başka şehir hastanelerinde de ilk açılışta oluyor ve ilerleyen donemde geriye donuk döner sermaye ödemesi yapılıyor. başakşehir için de benzeri bir durum olacağı ve hekimlerin hak kaybına uğramadan geçmişe yönelik döner sermaye ödemelerinin yapılacağı konusuluyor. zaman içerisinde bu durumun olup olmayacağı nasılsa belli olacaktır. elbette kazancın hak edilen surede verilmesi esastır çünkü herkesin belli bir bütçesi ve buna gore de bir hayat standardı var. dönemsel dalgalanmalardan etkilenen de olur etkilenmeyen de bu sebeple tez zamanda tüm doktorların benzer problemlerinin çözülmesi dileğiyle.
  • bir başka doktordan gelen mesaj:

(#113033991) merhaba, 94.dhyde genel kuraya kalarak başakşehire atanan ben ve çevremde olan 3 pratisyen arkadaşım 6200 tl maaş ile istanbulda geçinemeyeceğimiz için mustafi kalıp, şubat tusuna çalışmaya karar vermiş durumdayız. bunu açıklamak gerekirse de hastane çevresinde kiralar 2500-3000 aralığında üstüne üstlük 2kira da depozito alınıyor, yemek masrafları ve yeni düzen kuracak olmanın verdiği diğer masrafları da göz önüne alınca bu paranın normal bir yaşam için yetmesinin ihtimali yok hatta üstüne ailelerimizden bunca yıl okuttukları yetmezmiş gibi ekstra paralar istemek zorunda kalacağız. durum böyle olunca göreve başlamaktansa evde oturup tus çalışmak daha hesaplı ve mantıklı geldi. bu durum orada çalışan hekimlerin istifasına neden olacağı gibi bu şekilde göreve hiç başlamayacak hekimlerin de olmasına sebebiyet vermektedir. isterseniz bunu da belirtebilirsiniz.
  • kız arkadaşım da aynı hastaneye dhy ile geldi.
    söylenildiği gibi döner sermayeden para yatmıyormuş. hastanenin çok borcu olduğu söyleniyormuş.

başka hastaneden geçiş yapanlar çok pişman ve ayrılmayı düşünüyorlar.
    sabit ödemelerini yapmakta zorluk çekiyorlarmış.
  • fazlası yok eksiği var personel tecrübesiz aynı anda sekreter hemşire hastabakıcı bide hekim olarak görev yapıyoruz. saçma sapan evlerin en düşük kirası 3500 4000 lira kafama sıçayım keşke hakkari’yi ilk tercihime yazsaydım. daha yol harcırahları yatmadı mutemette çalışanların beyninin olduğundan şüpheliyim.
  • paralarla çam ve sakura almışlar.