şükela:  tümü | bugün soru sor
  • normalde başakşehir spor kulübü futbolcularının dokunulmazlığı olacaktı başlık ama, karakter sınırına takılıp takılmadığını umursamadan kısalttım.

    geçen sezon yaşanan gazeteci lincinin boktan bir ceza ile savruşturulması ve bir adet tescilli ırkçı futbolcunun hakeme ettiği küfürün ardından pfdk’ya sevk dahi edilmemesinin, bazı futbol severler üzerinde oluşturduğu izlenimdir.

    kulüp başkanının malum partiye yakınlığı, malum futbolcunun malum partiye yakınlığı, söz konusu semtin malum partiye yakınlığı bariz olan nüfus çoğunluğu, son olarak kadroya katılan “adam”ın malum partiye yakınlığıyla kesinlikle alakası yoktur bence. biz abartıyoruzdur muhtemelen.
  • iktidardaki siyasilerden kaynaklanan dokunulmazliktir. abdullah avci'nin biraz toplumdan baski yediginde nasil sacmaladigini hepimiz biliyoruz. adam macaristan'dan uc yemisiz, siritiyordu resmen. emre zaten baskiyi yediginde hircinlasiyor, terbiyesizlesiyor. arda ne yapacagini sasiriyor.

    uc buyuk istanbul takiminin taraftarlarinin kolektif bir aksiyon gosterip, bu takimin butun sinirlerini bozmasi ve kani beyinlerine sicratmasi gerekir. istanbul united taraftari olmak bunu gerektirir. pasolig cikarip, klupleri maymun etmeye calisip, taraftarlari kriminalize etmeye calisan, buyuksehiri sampiyon yapmak icin her turlu haksizligi yapan bu adamlarin yaptigi yatirimi copluge gondermeliyiz. yanlarina kar kalmamali. bugunden itibaren baslayalim, sosyal medyada, disarda, her yerde bunlarin psikolojisini bozmaya.