şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uzun hali: başakşehir ve kasımpaşa arasında geçen şampiyonluk yarışı

  başakşehir maç eksiği olmasına rağmen beşiktaş, galatasaray ve trabzonspor'a 5 puan fark atmış durumda. bu hafta yenerlerse büyüklerle puan farkını 8'e çıkaracak. hem puan hem de oyun kalitesi olarak en yakın rakibi kasımpaşa ile arasındaki fark ise 7 olacak. böyle giderse şaka gibi ama şampiyonluk yarışı başakşehir ve kasımpaşa arasında devam edecek gibi gözüküyor. umarım bu yarış heyecansız geçer bahaneleriyle bu takımlar doğranmaz.

  yorum: başakşehir'in güle oynaya şampiyon olacağı sezon olacak gibi gözüküyor.
 • (bkz: başakşehir ve kasımpaşa’nın bir ve ikinciliği paylaştığı lig)
 • o kadar kendi aralarında ki seyircileri bile yok neredeyse.
 • varın değil finansal fair playin esas dalgasının üç büyükleri vurduğu sezonun sonucu.bundan sonra ya üç büyükler uefayı kazıklamanın yolunu bulur ya da genelde hükümet destekli başakşehirin hakimiyetiyle geçen onun dışında o sene kadroyu iyi oturtup sürpriz çıkış yapan anadolu takımlarının şampiyonluklarını görürüz bundan sonra.
 • zorumuza gitmemesi gerekendir. onlar oynuyorsa onlar yarışacaklar, doğal gayet. sık kıçını gir araya, yapabiliyor muyuz, yok. bok atmayacaz o zaman.
 • fanatik taraftarların hala akbilspor diye dalga geçerek gerçeği anlamak istemedikleri durum.
  1. kesinlikle erdoğan ve akp bu takımları desteklemektedir.
  2. bu büyük takımlar için bahane olamaz. 3 takım tükürse bunlar boğulur tüm desteğe rağmen.
  3. 3 kulüp ekonomik olarak yıllardır kötü yönetilmiş ve finansal fair play gereği artık dikkat etmek zorundalar. bu yüzden gs avrupa'dan men edilmiş, hatta bir daha men edilme tehlikesi ile karşı karşıya.
  4. teknik direktöründen, futbolcusuna yanlış organize edilmiş.

  yani 3 büyükler düzgün yönetilmemiş.
 • kasımpaşa'nın önce takımın bu hale gelmesini sağlayan kemal özdeş'in yerine mustafa denizli'yi getirmeleri ile, sonra da anladığım kadarı trezeguet'nin takımdan ayrılacağı bir sürecin başlaması ile ligin ikinci yarısında yarışta geri kalacağına inanıyorum.

  takımların performansına bakılırsa, liderlik yarışında başakşehir'i trabzonspor ve belki biraz da beşiktaş zorlar. trabzonspor seyircisi yine kendi ayağına sıkmazsa bu yıl şampiyonluk şansları oldukça fazla.