şükela:  tümü | bugün
  • seyiricisi yok. stad geliri yok. deplasman maçlarında sıfır seyirci ile oynuyorlar. forma satışı yok. fakat, 3 büyük kulüpten daha fazla oyuncu alıp daha çok para ödüyorlar. nerden geliyor bu paralar, kimin cebinden çıkıyor bilinmiyor. ve 2 sezondur şampiyon olmak için hırstan neredeyse ölecekler.

taraftarları olsa, taraftarlarını mutlu etmek için yapıyorlar, olabilir der ve anlarım. ama o da yok. şimdi arda'yı almak için uğraşıyorlar.
    şampiyon olunca ne olacak. kim sevinecek? futbol sevinmektir. ortak duyguları paylaşmaktır. sirta formayi giyip meydanlarda omuz omuza kutlama yapmaktir. kuru kuru kupa kazanmak değildir futbol.
  • paralar senin, benim cebimden çıkıyor. bilinen bir gerçek maalesef.

edit: bu kadar sığ düşünürseniz eğer bana bu şekilde saldırmanız çok çok normal bir şey. başakşehir yapay bir takımdır. taraftardan gelen maddi kazanç neredeyse yoktur. forma satışı, ürün satışı da yoktur. yayınlardan gelen bir miktar para vardır. bir de dışarıya sattığı oyuncular. fakat bunlara karşın ettikleri transferler, yaptıkları tesisler dağ gibi karşısında dikilmektedir. gelmiş buraya bana laf sokuyor.
    istanbulda yaşayan adamlar karnını zor doyuruyor. bir forma bile alamıyor belki. fakat bir kaç forma parası fazladan vergi kesiliyor ve bu takımlara destek olunuyor o paralarla. senin verginle şehir yeşillendirilmiyor, teknoloji artmıyor, ülke kalkınmıyor. top koşturan 3-5 oyuncu satın alınıyor. bana ne yararı var? koyun geldiniz koyun gideceksiniz.
  • ligin en kaliteli futbolunu oynamalarını sağlayan yegane şey. bırakın bari o olsun.

edit: diğer kulüpler iptal edilen vergi borçlarıyla bizim paramızla yürümüyor sanki.
  • haydan gelen paranın cüzi bir kısmının huya gitmesinin tezahürüdür.
  • he amına koyayım senin benim cebimden çıkıyor. istiyorsunuz ki herkes size yatsın hiç zorlanmadan bütün maçları alın.

süperlig'de galibiyet primi 670 bin dolar. 2.5 milyon tl nerdeyse ve adamlar lider. geçen sezon da son ana kadar şampiyonluğu kovaladı. oyuncu maaşları düşük, cengiz ünder gibi oyuncu satışlarından gelir elde etti, naklen yayın gelirleri var.

herkes büyük takımlar gibi parayı ahmakça saçmıyor. rvp gibi verimsiz admlara milyonlarca dolar maaş vermiyorlar. borcu olmayan ender kulüplerden biri başakşehir.

tamam akp'yi sevmiyoruz ama her boka da desteksiz sallamayın.

ayda 300 lira öğrenim kredisi geliri olan adam gelmiş burda para benim cebimden çıkıyor diyor.
  • aşırı tepki verilmemesi gereken durum. futbolda romantikliğe gerek yok. futbolun basit doğrularını yapmaktır esas olan. bu takım da onları yapıyor.

taraftarsız olmaları da çok sorun değil bence. taraftarların kulüplere bazen ne kadar zarar verdiğini de çok güzel gösteriyorlar. gereksiz taraftar baskısı olmadan işlerini rahat rahat yapıyorlar. şundan eminim ki aynı paraları burada ayılıp bayıldığınız taraftarı çok olan kulüplere versen boşa saçar savurur, yönetimde 50 kişi küpünü doldurur, başarı hayal olur, kulüp de amatör lige yol alırdı. örnekleri biliyorsunuz...
  • kendi kulübünün vergi borçları affedilirken sesini çıkartmayanlar da gelmiş burada başakşehir'i eleştiriyor. asıl o affedilen paralar senin benim cebimden çıkıyor. adamlar başarılı bir model. düşük maliyet yüksek performans. ders alacağınıza çamur atıyorsunuz.
  • borsaya kote olan ve buna rağmen üstüne bir de vergi borçları silinerek masraflarını vatandaşın cebine yüklediğini hep beraber gördüğümüz kulüpler eleştirilmediği gibi üstüne üstlük azmi anlamsız bulunan bir kulübün kazanma ve başarma hırsı. anlamsızmış!
  • siyah para kurutuyor olabilirler.
  • türkiye'de futbol adına bir şeyler konuşulacaksa bunlar genelde başakşehir'in oyunu hakkında olur. en iyi futbolu onlar oynuyor, şampiyonluğu da kokuşmuş 3 büyüklerden çok daha fazla hakediyorlar.
    ayrıca vodafone park'a tt stadyumu'na ödenen paralar da cebimizden çıkıyor.