şükela:  tümü | bugün
  • seyiricisi yok. stad geliri yok. deplasman maçlarında sıfır seyirci ile oynuyorlar. forma satışı yok. fakat, 3 büyük kulüpten daha fazla oyuncu alıp daha çok para ödüyorlar. nerden geliyor bu paralar, kimin cebinden çıkıyor bilinmiyor. ve 2 sezondur şampiyon olmak için hırstan neredeyse ölecekler.

taraftarları olsa, taraftarlarını mutlu etmek için yapıyorlar, olabilir der ve anlarım. ama o da yok. şimdi arda'yı almak için uğraşıyorlar.
    şampiyon olunca ne olacak. kim sevinecek? futbol sevinmektir. ortak duyguları paylaşmaktır. sirta formayi giyip meydanlarda omuz omuza kutlama yapmaktir. kuru kuru kupa kazanmak değildir futbol.
  • paralar senin, benim cebimden çıkıyor. bilinen bir gerçek maalesef.

edit: bu kadar sığ düşünürseniz eğer bana bu şekilde saldırmanız çok çok normal bir şey. başakşehir yapay bir takımdır. taraftardan gelen maddi kazanç neredeyse yoktur. forma satışı, ürün satışı da yoktur. yayınlardan gelen bir miktar para vardır. bir de dışarıya sattığı oyuncular. fakat bunlara karşın ettikleri transferler, yaptıkları tesisler dağ gibi karşısında dikilmektedir. gelmiş buraya bana laf sokuyor.
    istanbulda yaşayan adamlar karnını zor doyuruyor. bir forma bile alamıyor belki. fakat bir kaç forma parası fazladan vergi kesiliyor ve bu takımlara destek olunuyor o paralarla. senin verginle şehir yeşillendirilmiyor, teknoloji artmıyor, ülke kalkınmıyor. top koşturan 3-5 oyuncu satın alınıyor. bana ne yararı var? koyun geldiniz koyun gideceksiniz.
  • ligin en kaliteli futbolunu oynamalarını sağlayan yegane şey. bırakın bari o olsun.

edit: diğer kulüpler iptal edilen vergi borçlarıyla bizim paramızla yürümüyor sanki.
  • haydan gelen paranın cüzi bir kısmının huya gitmesinin tezahürüdür.
  • borsaya kote olan ve buna rağmen üstüne bir de vergi borçları silinerek masraflarını vatandaşın cebine yüklediğini hep beraber gördüğümüz kulüpler eleştirilmediği gibi üstüne üstlük azmi anlamsız bulunan bir kulübün kazanma ve başarma hırsı. anlamsızmış!
  • türkiye'de futbol adına bir şeyler konuşulacaksa bunlar genelde başakşehir'in oyunu hakkında olur. en iyi futbolu onlar oynuyor, şampiyonluğu da kokuşmuş 3 büyüklerden çok daha fazla hakediyorlar.
    ayrıca vodafone park'a tt stadyumu'na ödenen paralar da cebimizden çıkıyor.
  • istediği kadar güzel yonetilsin, istediği kadar güzel top oynasın, taraftarı yok, camiası yok, tarihi yok...neye yarar oynadığı futbol bu takımın? taraftarı olmayan takım neden sampiyon olmaya çalışır? ne gereği var? tamamen yapay bir takım.
    dünyanın neresinde görülmüş belediye takımı? madrid belediyesi takım kurup real madrid'e rakip yapmaya çalışıyor mu?
    hadi amatör sporları desteklersin anlarım. ama bu ne ya? ne bu şampiyonluk azmi? sampiyon olsalar es kaza kimse sevinmeyecek.
    hadi amaç avrupa'da türkiye'yi güzel temsil etmek desek, adamlar avrupa kupası maçında rotasyon yapıyor. tez zamanda batar giderler inşallah.
  • başakşehir şampiyon olup futbol kulübünü zengin bir katar'lıya satmak istiyor. tek istekleri başarılı olup takımı satabilmek. çünkü onlar için futbol bir endüstri.

(bkz: endüstriyel futbol)
  • gelecek sene katarlılar almayacak mıydı eee şampiyonlar liginde oynamayacak takımı kim ne yapsın amaç bu işte yoksa katarlılar almaktan vazgeçti de benim mi haberim yok.