şükela:  tümü | bugün soru sor
 • üst üste yaptıkları devre arası transferlerinin ardından ciddi ciddi şampiyonluğu istediklerini ve motive olduklarını gördükten sonra ihtimali daha da artan durum

  adamların zaten ilk yarı oturmuş bir kadrosu ve iyi oynayan bir takımları vardı. ama yetmemiş olacak ki vites yükseltip yeni yeni oyuncular aldılar.

  takım olarak iyi oynuyorlar, taraftarlarıyla da aralarında iyi bir sinerji yalaladılar*

  başkanları da mütebessim ve munis bir karakter, kimseyle didişmiyor, işini yapıyor

  medya da seviyor, kolluyor

  peki diyelim ki şampiyon oldular;

  ne olacak?
  kaç kişi kutlayacak başakşehir'in şampiyonluğunu?
  kim sevinecek?
  seneye bizi avrupa'da temsil edecek olmalarından başka ne geçecek elimize?
  kaldı ki avrupa'da konyaspor'dan farksız olacaklarını kim söyleyebilir?

  hak ediyorlarsa olsunlar tabi. ama ne olacak yani?

  az önce başakşehir'in aldığı yeni sağ bek transferi haberini okuduktan sonra aklıma bu soru geldi.

  başakşehir şampiyon olursa ne olacak?
 • ne olacak söyleyeyim. milyonlarca taraftarı arkasına almış, maddi gücü arkasına almış ama futbolun f'sinden anlamayan büyük kulüp başkanları (belki) adam olacak da "biz nerede yanlış yapıyoruz" diye düşünüp kendilerine başakşehir'i örnek alacak.
 • her ne kadar taraftarı olmasam da desteklediğim durum. zira ne tuttuğum takımdan ümitliyim, ne de diğer rakiplerin şampiyon olmasını isterim.
 • olması gereken ve muhtemelen de olacak olaydır. olmayacak diyenlerin ya da o düşünceye sahip olanların, 2010 yılında da fenerbahçe şampiyon olur demeleri muhtemeldir. lakin o sene bursaspor şampiyon olarak neredeyse türkiye'nin tüm illerinde kutlamaya sebep olmuştur.

  edit: imla. uyarılar için teşekkür ederim.
 • kat be kat bütçeleriyle bir halt beceremeyen büyük kulüplere tokat nitelediğinde olacaktır.
 • (bkz: koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi)

  fenerbahçe ve galatasaray'ın olmadığı , biraz beşiktaş'ın olduğu bu ligde aradan sıyrılıp şampiyon olmaları gayet normal. olmasınlar mı olsunlar tabi ki. değişimlerin iyi olacağı kanaatindeyim.
 • su rekabette olduklari %70 le oynayan bir bjk-fb-gs üclüsü var. kendileri de avrupa'da yoklar. sakatlik vs problemleri olmadi. ve oynayip, oynayabilecekleri futbol hepi topu bu. fb ile oynadiklari maci kaybederlerse, ikincilige, bjk veya gs'la oynayacaklari maclardan birini daha kaybederlerse ücüncülüge düsecekler. öyle bir anlatilmis ki, ligin ilk yarisi 17 mac sonunda forvetsiz oynayan bjk'in 1 puan önündeler. ve artik talisca var.

  95-2000 nesli bilmez. efsane kocaelispor kadrosu, 96'daki trabzon sampiyon olamadi bu ligte. daha zaman var. bekleyip görecegiz.
 • büyükler ismindeki takımlar haricinde şampiyon çıkması ligimizin kalitesinin yükseldiğini gösterecektir bize fakat, bu şampiyonluğun bursaspor'un şampiyonluğu ile bir tutulması çok saçmadır.

  başakşehir'in şampiyon olması halinde kim sevinecek bu belli değildir. maçlarına kim gider, bu takımı kim sever, bu takım popüler bile değilken geleceği nasıl şekillenecektir belli değil.

  şampiyonlar ligi gibi bir organizasyonda real madrid ile bile maç yapsa tv ratinglerinde üst sıralara çıkması olanaksız bir başakşehir gerçeği var önümüzde.

  bursaspor'un farkı ise, şehir takımı olmasından ileri gelir. zayıf kadrosuna rağmen ortalama 10 bin küsür seyirciye oynamaktadır. şampiyonlar ligi mücadelesi yapacak olursa stadyuma minimum 40 bin seyirci çekecektir.

  başakşehir'in şampiyon olması bu sene için yüksek bir ihtimaldir fakat bir bursaspor etkisi yaratmayacaktır.
 • (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

  yok yok, başakşehir takımı ve taraftarları değil. buradan bile bir peri masalı:))) çıkartmaya çalışanlardan bahsediyorum. yok şampiyonluğuyla örnek olacakmış da, insanları düşünmeye yöneltecekmiş de.

  ben size söyleyeyim. bir sikim değişmeyecek.

  fener yine önüne geleni alacak. galatasaray bir batacak bir çıkacak. beşiktaş da beşiktaş işte. demirören gibi bir faciayla yollar kesişmedikçe, kendi çizgisinde yürüyecek.

  bursa şampiyon olunca noldu? devrim mi oldu? yine teknik direktörler gitti, yine yıldız transferler yapıldı. şimdi başakşehir şampiyon olunca mı türk futbolunda devrim yaşanacak sanıyorsunuz?

  buradan bile duyar kasmaya çalışmayın. türkiye'de yaşıyoruz olm. siz yeni geldiyseniz bilemem de, burada işleyiş pek değişmez. kasmayın mesaj vereceğiz diye.