şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul süper amatör küme'de mücadele eden takım.
 • muhtemelen gelecek sezon ibb'nin desteğini çekeceği ibbspor yerine 17000 kişilik lüks bir stadda süper lig'de oynayabilir:

  http://www.songelisme.com/…nel-futboldan-cekiliyor/
 • seneye süper lig'de görme ihtimalimiz olan takım.

  ------------
  "istanbul büyükşehir belediyesi başkanı kadir topbaş, bugün belediye meclisi’nde yaptığı konuşmada belediyespor futbol takımının istanbul büyükşehir belediyesi ile alakasının kesileceğini ve istanbul büyükşehir belediyesispor’un sadece amatör sporcu yetiştireceğini açıkladı.
  1990'da sözen döneminde kurulan kulübün kendi dönemlerinde büyük başarı elde edip süper lig’e kadar çıktığını söyleyen topbaş, kulübe neden süper lig’e çıktınız diye hesap soramazdık. şimdi 1. ligde şampiyon olup tekrar süper lig’e çıkmak üzereler, biz kulüple olan bağlarımızı koparıp sadece amatör sporcu yetiştirmeye odaklanacağız açıklamasını yaptı.

  istanbulspor olmazsa başakşehirspor

  kulübün daha önce cem uzan dönemin sonrası amatör kümeye düşen istanbulspor adını alması için çalıştıklarını açıklayan topbaş, istanbulspor adının olmaması durumda ise yeni yapılan başakşehir stadyumu’na atfen başakşehirspor olarak süper lig’de mücadele edeceğini bildirdi.

  spor toto süper lig’de başakşehir’de oynacak

  şu anki adıyla ibb spor kulübü, geçen sezon adını istanbul büyükşehir belediyesi spor kulübü’nden, ibb spor kulübüne çevirmişti. şu an atatürk olimpiyat stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayan ibb spor, gelecek sezondan itibaren yapımı tamamlanmak üzere olan 17000 seyirci kapasitesine sahip başakşehir stadyumu’nda karşılaşmalarını oynayacak."

  http://www.songelisme.com/…nel-futboldan-cekiliyor/
  -------------
 • enteresan bir adı var. hem başak hem şehir hem spor.
 • once fenere vurdu sampiyonluktan etti, sonra eskisehire vurdu kume dusurdu.
 • en tehlikeli takım tipidir.
  bütçesinde devlet eli vardır ve taraftarı yoktur, başkanı aynı zamanda kulüpler birliği başkanıdır.
  taraftarı olmayan takımın korkusu olmaz. ister yatar, ister satar, ister şok edici seviyede bastırır. tam türkiye'nin ihtiyacı olan takım yani (!)
  linkteki yazı soner yalçın'ın.
  okuyun yükselişi görün.
 • birkaç yıl öncesinde varlıgindan bile haberdar olunmayan takimin ne ara bu kadar iyi oldu anlayamadım
 • abdullah hoca ve talebeleri iyi iş çıkarıyor