şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonu tamir ve bakım servisi. web sitesi ile servise bıraktığınız telefonun durumunu izleyebilirsiniz.
    bkz: http://www.basari.com.tr/…teknikservis/cihaz_takip/
  • arızalı telefonunuzun durumunu internet üzerinden takip edebilmenizi sağlayan teknik servis. müşteri kaydınızın üzerine notlar kısmında bir takım ibareler yazar bu arkadaşlar. telefon tamir edilmişse, 'onarım tamamlandı, rafta bekliyor' yazısını görürsünüz. ben bugün bunu gördüm. yarın da gidip yerinde göreceğim, rafta bulamazsam telefonumu feci hırpalarım bazı arkadaşları bakın buradan yetkililere sesleniyorum.

- merhaba, müşteri numaram budur, telefonum rafta, ver bakayım koçum
    - merhaba, ne rafı, afedersiniz
    - affetmem lan, ne yaptınız telefonuma, çekil şu raftadır kesin.
    - gökan abi, burda müşterinin teki rafları karıştırıyor, koş koş
  • tus takımının degismesi icin teslim ettigim telefondan 20 gundur haber alamadıgım servis, telefona cıkan kızın tek verebildigi cevap
    parca bekliyor beyefendi
    kızım bu cevabı verecegini ben de biliyorum,dandik bir tus takımının stoku elinde kalmamıs, hic bir yerden bulamıyorsun, ne zaman gelecegini de bilmiyorsun,
    iste teknik servis,iste musteri hattı.
  • tamir ücreti "üretici firma tarafından ödendi" diye not düşen, telefonumun lcd ekranını bedavaya değiştiren güzel çalışan teknik servis, öyleki daha önce iki defa merdivenaltı telefonculara, güzelim telefonumu yaptırma gafletinde bulunmama ragmen bila ücret çözdüler olayı saolsunlar.
  • üç gündür ulaşmaya çalıştığım ancak muvaffak olamadığım teknik servis. ilk önce içerenköy servisi aranır ancak numara düşmemektedir. internetten araştırıldığı zaman anadolu yakasındaki servisin bahariye'ye taşındığı öğrenilir. tüm çabalara rağmen yine de ulaşılamayınca numara internet sitesine yanlış mı verildi acaba diye avrupa yakasındaki teknik servis aranır ancak yine telefonlara cevap verilmemektedir. sinirle genel müdürlüğü arayıp, şikayet etmeye karar verilir ancak takdir edersiniz ki kocaman genel müdürlük dahi telefonlara cevap vermemektedir.

kısacası müşterilerinin birbirlerine sorunsuz bir şekilde ulaşmasını amaç edinen başarı teknik servise en azından telefon ile ulaşmak mümkün değildir.
  • servise verdiğim telefon için internetten "onarım tamamlandı, rafta bekliyor" yazısını görüp servisten telefonu teslim aldıktan 2 gün sonra "değerli müşterimiz servisimizde bulunan cihazınızın işlemleri tamamlanmıştır. belgenizle servisimizden alabilirsiniz." mesajı göndererek beni uyaran duyarlı firma. gelen mesajı teslim almam gereken telefonla okumam da ayrı bir konu.
  • kendilerine göndermiş olduğum şikayet dolu mail aşağıdaki gibidir. bu firmayla iletişime geçerken bir kez daha düşünün...

ekim ayında xxxxxx imei numaralı samsung galaxy s2 model telefonumu ekran kırığı dolayısıyla izmir servisinize göndermiştim. daha sonra sizinle yaptığımız telefon görüşmesinde, telefonun ekranının değişim bedelinin 497 tl olduğunu ve tamir edildikten sonra başka herhangi bir arıza çıkmayacağı konusunda sizden teyit almıştım. (telefon kayıtlarını inceleyebilirsiniz)

telefonu geri teslim aldığımda uçak modundan çıkmadığını görünce, aynı gün kadıköy/istanbul şubenize gönderdim. kadıköy şubesi, telefonla ilk olarak siz ilgilendiğiniz için, telefonu size göndermemi istedi. ardından telefonu geri alıp, size tekrar gönderdim. (bu süreçte anakart arızalı olduğu ve 850 tl değişim bedeli olduğu bildirildi)

telefonumu "bir şekilde" izmir teknisyenleriniz tamir etti ve bana geri gönderdi.( ilk olarak tamir edilemez olarak bildirilen bu arıza, ücretsiz olarak giderildi). tahminim, yapılan geçici bir tamir ile benim susturulmam olmuştu. şimdiki aşamada, elimde 500 tl maliyetle ekranı değişmiş, 850 tl daha para istenen ve olası arızaları hakkında hiç bilgilendirilmediğim çöp konumunda bir telefonum var. bugün bakırköy şubenizden telefonumu son kez geri teslim aldım, onlar da sorunun izmir tarafında çözülmesi gerektiğini söyledi. biz olası arızalara karşı müşterilerimizi bilgilendiririz gibi bir cevap geldi. kurumsal bir firma imajına kesinlikle uymadığınız gibi, müşteri memnuniyetini de her zaman en son plana attığınızı düşünüyorum. istanbul şubeniz; " başarı elektronik 500 tl ile kendini çeviren bir firma değildir" cümlesini kurdu. sadece biz sizin belirttiğiniz arızaları gideririz gibi bir cümle ile karşılaştım.

herneyse, bu ekranı geri almayı da ısrarla reddediyorsanız, tüketici hakem heyeti, şikayetvar.com, ekşisözlük, twitter, facebook vs. gibi bütün sosyal medya platformları ve yasal yolları kullanarak bu sorunu çözmeye çalışacağım.

yazdıklarım, 5 kez servise gidip gelen telefon, iletişim bilgileri olarak yazdığınız telefon numaralarına yaptığım çağrılara hiçbir şekilde cevap vermeyen 3 ayrı servis ofisiniz (izmir, kadıköy, bakırköy) ve verdiği servis hizmetlerinin arkasında durmayan firmanıza yönelik olup, kesinlikle kişisel herhangi bir yorum içermemektedir.

saygılar

nightwalkerg
  • türkiye'de görüp görebileceğiniz en sahtekar, en düzenbaz yetkili servistir. samsung gibi bir devin, resmi ithalat cihazlarını bu basiretsiz firmaya emanet etmesi inanılır gibi değil. 75 liraya orjinal samsung pil + şarj kiti satın almıştım, 2 ay gibi kısa bir sürede pil bozuldu. izmir'deki servislerini aradım, pili gönderin, bakarız dediler. ptt kargo'ya verdim, ertesi gün kargoyu kabul etmediklerinin haberini aldım. efendim neymiş, ptt kargo'dan gelen ürünü kabul etmiyorlarmış bıdı bıdı. böyle bir bilgilendirmeyi bana ürünü göndermeden önce yapacaktınız. neyse, sineye çektim, yurtiçi kargo'yla gönderdim sonrasında. ertesi günü tekrar baktım, yine reddetmişler. aradım, sizin amacınız, derdiniz nedir diye sordum. vay efendim telefonun imei etiketinin fotosunu çekecekmişim. diyorum ki, bu pil telefonla gelen pil değil, hangi etiketi göndereyim, niye göndereyim? telefonda hala aynı şeyi anlatıyor. sonra mailden de konu biraz uzadı gitti. bu sefer telefonu göndereceksiniz demeye başladı. kurumsallık hak getire. yüzde yüz haksız oldukları konuda benimle ters düz konuşan bilgisiz bir çalışanları var. sonuçta olan benim kıçıma kaçan 14 tl kargo parasına oldu. o yüzden samsung alırken kesinlikle resmi ithalat almayın, başarı'nın ne kadar boktan ve müşterilerini ne kadar maşdur eden bir servis olduğu ortada. ben şahsen eminim ki, şu an paralel ithalat ile gelen bir cihazı mütevazi bir yetkili servise verseydim sorunu çözüp cihazımı adresime göndermişlerdi. başarı garantisinde bir cihaz almayın, garantisiz cihaz alsanız bile daha avantajlısınız, en azından böyle küstah ve müşteriyi bilgilendirmeyip günlerce uğraştıran basiretsiz bir servis ile muhatap olmazsınız. en kısa sürede kepenklerini indirmelerini diliyorum.
  • bir kaç soru sormak için aradığım bakırköy numaralarına cevap vermeyen teknik servisimsi.
  • "allah düşürmesin" grubundan teknik olmayan servistir.
    hatta ortada bir servis de söz konusu değildir.
    hadi illa bir servis olacaksa da self servistir. her iş için kendiniz çabalarsınız.
    bir de müşteri hizmetlerine ait telefondaki elemanların sitemlerine, tatlı sert fırçalarına maruz kalırsınız.

2 yıl önce aldığım philips xenium x503 telefon garantisi dolduktan sonra yıprandığı ve yeni bir telefon almaktansa ücretli olarak yaptırmayı tercih etmek gafletinde bulunduğum için telefonun yetkili servisi olan başarı ile iletişime geçtim. telefonu yollamam önerildi. ankara kızılay servisine telefonu yolladım. 17 gün tamirde! kalan (sadece ortadaki yön tuşu ve ekran plastiği yenilenecekti. telefonun içini açmayı gerektirecek vs hiçbir sorunu yok) telefonun akıbetini öğrenmek için 4-5 kez aramama rağmen işte efendim çok yoğun olduklarını, ıvırlarını zıvırlarını bahane ederek telefon hakkında hiç bir bilgi vermediler. teknik elemana bir sorup, oradaki elemanın da işini ciddiye alıp ne olup bittiğini müşteriye bildiren zaten yok.. sonra kargo geldi bana baktım başarıdan. vay dedim beklettiler falan ama direkt tamir edip yollamışlar helal olsun.
    kutuyu açıp baktım telefonu aynen iade etmişler. üstelik bir de sağında solunda "yapışıp sökülmüş koli bandı yapışkanlığı" var. yanında da bir faturamsı kağıtta "tamir masrafı 73 tl müşteri onarımı kabul etmedi" ibaresi var. ben 4-5 kez aramasam yine sinirlenmeyeceğim. telefonla ilgili sorunu ve iletişim adresimi kağıda bir insan evladına anlatılabilecek en sade ve samimi bir şekilde yazmama, 4-5 kez arayıp bilgi istememe rağmen beni hiç iplemeyen bu "müessese" yi öfkeyle aradım. tam derdimi anlattım bi sn dedi telefon kapandı. peşinden bir daha aradım. en son öğrendiğim bilgi şöyleydi;
    teknik ekipteki eleman rakamı kendince fazla bulmuş ve "tamir için bu kadar para vermeye gerek yok miniyüm" diyerek telefonu geri yollama "inisiyatifini" kullanmış.
    bizi ".ikleyen" zaten yok.. müşteri kim ki..
    73 tl'yi tamire vermeyeyim, gideyim 1100-2000tl'ye bir akıllı telefon alayım daha ucuza gelir değil mi?

öfkem öyle arttı ki dağlardan taşar. başarı merkezi aradım. dedim böyle böyle. onlar da tamir olmasını mı istiyordunuz dediler. yahu dedim istiyorum veya istemiyorum böyle bir yaklaşım doğru mu? ayrıca hangi parça ne kadar? bunlardan da haberdar değilim vs... evet dedim tamir edilmesini istiyorum. onlar da tekrar kızılaya gönderin dedi. ben de kızılaya çöpümü göndermeyeceğim minvalinden konuştum. o zaman dedi izmir servisimize yönlendirelim. iyi dedim. telefondaki bayan garanti süresi dolduğundan "ücretli olarak onarılmasını talep ediyorum" gibi bir ifadeyi yazıp kargo paketine eklememi önerdi. önceki yazdığım kağıdın yayına bir kağıt daha yazdım. dedikleri gibi ifade ettim durumu.

sinirimin yeterince geçmediğini hissettiğimden philips türkiye müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirdim. telefondaki arkadaş başarı teknikten çok daha ilgili bir şekilde sorunumu şikayet formu oluşturmak üzere dinledi. gerekeni yapacaklarını bildirerek telefonu tamir için izmir servisine yönlerdirmemi tavsiye etti. hayhay dedim yolladım telefonu izmire

yaklaşık 1 hf sonra arayan soran olmaması üzerine yine aradım bu sefer izmir başarı teknik servisi. telefonda yine aynı lakaytlık, aynı samimiyetsiz, robotik cümleler. işte telefona anca sıra gelmiş. fatura bekleniyor notu düşülmüş.
    -ne demek o dedim?
    -yani garanti ile tamir edilebilmesi için fatura gerekiyor dedi
    -yani dedim benim telefonun gönderildiği kargo kutusunu hiç açmadınız değil mi?
    -beyefendi kutuyu açmasak fatura gerektiğini nereden bilelim olur mu öyle şey açılmış bakılmış; durumu "fatura bekleniyor"da dedi.
    -telefonun yanında iki tane kağıtta ne yapılacağı nasıl yapılacağı ayrıntılı olarak yazılı. telefonun faturası maturası yok ücretle yapılacak. bakın kızılay servisinizle yeterince sorun yaşadım. merkeziniz sizi önerdiği için size gönderdim. bu mu sizin ilgi ve alakanız? ben aramasam yine aramıyor ve bu durumdan bana haber vermiyorsunuz onu da geçtim kargo paketinin içinde ücretli yapılacağı bilgisi zaten var ama görüyorum ki bunlar sizin hiç umurunuzda değil dedim.
    -beyefendi yoğunluk nedeniyle henüz sıra gelmemiş. bugün akşama kadar zaten aranacaktınız dedi
    -öyleyse ben aramış oldum. ne kadar tutuyor tamiri? dedim
    -o henüz belli değil. biz size dönüş yapacağız dedi
    -ne zaman dedim
    -bu gün akşamüstü aranırsınız dedi
    -peki ozaman ben sizden bugün akşam geri dönüş bekliyorum dedim
    -iyi günler dedi
    telefonu kapattık.

tabii ki arayan olmadı. ertesi gün öğleye doğru aradım. 73tl masrafı olduğu söylendi.
    tamam yapın telefonu. parayı göndereceğim iban numarasını yollayın da parayı transfer edeyim dedim. iban yok hesap numarası var, transferi yaptığınıza dair banka dekontunu bize fakslayın dedi

bunu söyleyen; bu istekte bulunan kurum arkadaşlar 1000-2000 tl vererek aldığınız "hayvani derecede akıllı telefonları" (halihazırda samsung yetkili servisi olarak da görünüyorlar) tamir ettirmek üzere yolladığınız yetkili servis.

fakslamak mı dedim? teleks çeksem? ya da aps ile yollayayım? ya da hamdi efendiye söyledim at arabasını hemen hazırlatıyorum. yarın sabaha varmaz elinizde olur fatura. olmaz mı? faks makinesi henüz icat edilmedi de buralarda.

hanımefendi dedim. benim asabımı bozmayın. mail adresinizi verin. eft yaptığıma dair dekontun ekran çıktısını az sonra mail atmış olurum. kadın güç bela ikna olarak kendiadı.soyadı@başarı.com.tr şeklinde olan mail adresini verdi. parayı hesaba transfer ettim.

bakalım sonraki aşama ne halde olur?
    gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim
    cevat kelle - konya