şükela:  tümü | bugün
 • bunları durmadan çocuklarının kafasına kakanlardan ne anne olur ne baba.
  ebeveynler, çocukları ile ilgili iyi şeylerden kendilerine kredi çıkarabiliyorlarsa, kötü şeylerden de çıkarmalıdırlar. çocuklar da ha keza. karşılıklı yani.

  çocuk odtüyü kazanınca, "benim çocuğum yapar tabi", öss de bir bok yapamayınca "tembel, asalak, senden bir şey olmaz zaten, hiç çalışmıyosun ki zaten" dememeli.
 • kimse başıma falan kakmadığı halde beni çıldırtan çocuklardır. kimisi yurtdışlarında, kimisi çoktan işini evini kurmuş hayatını yaşıyor, halihazırda bana oha dedittiren bi işteyken daha güzeline atlayıveriyor... ben hala liseli ergenler gibi gelecek planlamaya çalışıyorum, neyi tutsam elimde kalıyor, ben anlamadım ki nasıl oluyor, heralde benim beceriksizliğimden kaynaklanıyor ne diyim...
 • ilkokul ortaokul ve lise hayatım boyunca ailem tarafından bana örnek gösterilen piçlerdir.
  anadolu lisesini kazandıktan sonra bir kısmını bertaraf etsem de fen lisesi olayı duraklama devresine girmeme neden olmuştur.
  lakin öss, öys ve mezuniyetten sonra meslek mevzuları gelince bir gün üşenmeden annemin karşısına yaptıkları, yapamadıkları, maaşları, evlilik hayatları vs. tüm donelerle çıkıp şimdi ne diyorsun bakalım? demiştim.. karşılığında deve kinine sahip olmakla suçlandım.
  ama olsun her anına değdi...
  (bkz: goyduk eğleniyoruz)
 • baba tarafından 2 kuzenim var;

  1.si atatürk fen lisesi + boğaziçi makine mühendisliği
  2.si atatürk fen lisesi + itü makine mühendisliği

  anne tarafından 3 tane;

  1.si alman lisesi + babson college
  2.si st. joseph'de okuyor.
  3.sünden hiç umudumuz yoktu o hırto da kura mura yine galatasaray'a girdi ilkokuldan şimdi de galatasaray lisesine devam ediyor. ben ise bahtsız eş dost çocuklarında zirveye oynuyorum.
 • sıkıntıdan başka bir şey değillerdir. hele ki bir şeylere sahip olduktan sonra bambaşka bir tavır içine girdilerse azalarak değil hemencecik bitmesi gereken kişilerdir. usulca silersiniz onları hayatınızdan. sahte bir eskiden ne güzeldi muhabbetleri hiç çekilmez olur. muhabet zaten önünde sonunda bugünkü başarı hikayelerine doğru kayar. aslında ortalama bir hayattan ortalama bir mutluluktur onların yaşadığı. siz ısrarla öyle bir hayata sahip olmak istemeseniz de çevrenizdeki ebeveynler keşke bizimki de böyle olsa düşüncelerini gizli açık bir şekilde belli ederler. işte bu noktada düğümlenir herşey. sizi tüm zorluklara gğüs gererek yetiştirmiş anne babayı mutlu etmek mi yoksa sizi gerçekten mutlu edebilecek bir hayatın izinden gitmek mi sorusuyla karşı karşıya kalırsınız. yaş ilerledikçe daha da boktan bir çıkmaza doğru sürüklenirsiniz. ve artık bir yerde durup karar verme durumunda kalırsınız. başarıdan başarıya koşan eş dost çocuklarıyla yapılan kıyas pis bir şeydir nihayetinde.
 • sadece kendini uzak tutmak yetmez özellikle anne-baba ikilisini de bu çocuklardan uzak tutmak gerekir.
 • sol frame de okuyunca beni gülme krizine sokan çocuklardır.. sanırım az çok herkesin bu bebelerle ilgili bir anısı mevcuttur. " bak filancanın oğlu şurasını kazanmış, ev almış, araba almış, evlenmiş, götünü elletmiş vs." gibisinden insanın kimyasını bozan tecrübelerdir.