şükela:  tümü | bugün
 • bokunu cikarma teknigi: bu teknikte sigara içenin boku çıkarılır. biri bitmeden diğeri yakılır. her gün 5-6 paket bitirilir. eninde sonunda sigaradan iğrenilir. bu iğrenme zamanınız artarsa ölümünüz yakınlaşır.
 • bir aile kuracağınızı, karınızın ve çocuklarınızın sağlıksız bir babaya sahip olmayı haketmediklerini düşünür, çat diye kesersiniz içmeyi!
 • okul duvarinda asili bir kagitta sigarayi birakmanin 20 yolu gibisinden bir seyler yaziyordu.
  bir tanesi de soyleydi:
  cok sevdiginiz birinin fotografinin ustune ya da arkasina, 'sigarayi birakacagim' yazin, resme her baktiginizda onu sigaradan daha cok sevdiginizi dusunun, gaza gelin, onun icin birakin.
  olabilir, denenebilir bence.
 • bir hafta benson and hedges den baska sigara almamak
 • "sigarayı bırakıcam" diye daralmayıp, "biraz ara vericem, cok bunalırsam da içerim" gibisinden motivasyonlarla hareket edilebilir. sonrasında gelen cümle şudur: "ulan, şaka maka 1 haftadır içmiyom be. 1 hafta daha içmem ben." işte bıraktınız gitti.
 • a4 kagit teknigi: devamli sigara ictiginiz sabit mekanlarinizdan birinde (bu bilgisayar basi olabilir) kultablanizi duvar/kasa gibi dik bir duzlemin yanina konumlandirirsiniz. o duzleme bir adet a4 kagit bantlarsiniz. dumanin kagidin aksi yonune gitmedigine emin olduktan sonra rutin sigara icmelerinize devam edersiniz. 2 ile 3 hafta sonra o a4 kagidin yanina temiz bir a4 kagit koyarak ya da sadece banti sokup altinda kalan alana bakarak ortaya cikan beyaz ve sari kontrasti sonucunda "ulan 2-3 haftada kagit sarardi, kimbilir benim icim ne halde?" diyerek sigarayi birakmaya karar verirsiniz.
  (bir nevi ipana yumurta testi gibi)
 • iğne iplik taktiği her zaman işe yarar. dudaklarınızı iğne iplikle dikerseniz sigara içmezsiniz bir daha. aklınıza hemen burnumla içerim demek geliyor değil mi? hastasınız siz, adam olmazsınız.

  o zaman size 3 stephen king öyküsünden uyarlanan cat's eye adlı filmin quitter's inc adlı bölümünü tavsiye ederim. 1985 yapımı bu filmde james woods sigarayı bırakmaya kararlı bir adamdır. quitter's inc adlı şirkete başvurur. şirketin yönetim kurulu başkanı babasını kanserden kaybetmiş hastalıklı bir arkadaştır(alan king) sigarayı bıraktırma şekli de sert ve kesin bir yöntemdir. sigarayı bırakacaksın yoksa seni öldürürüz! önceleri bu uyarıyı pek dikkate almayan kahramanımız gece gündüz izlendiğini fark eder. dayanamayıp içtiği ilk sigarada da şirket yetkilileri karısına elektrik verirler. ikinci sigaranın cezası kesin ölümdür. sigarayı bırakan kahramanımız bu kez yeni bir tehlikeyle karşı karşıyadır. sigarayı bıraktıktan sonra aşırı kilo alırsa karısının serçe parmağı kesilecektir.

  today's trivia: yukarıda size hastasınız diyen saruman'ın bu sözlüğe girdiği ilk entrynin sigara olduğunu biliyor muydunuz?
 • firlatip atmak ta bir daha almamak kaydıyla iyi bir yöntemdir.