şükela:  tümü | bugün
  • kanser korkusu
  • discovery channel veya internet vasitasi ile sigaranin zamanla damarlara, kalbe ve vucuda verdigi zarari gosteren bir video, sizin bu karari vermenize yeterli olacaktir. hatta mumkunse bununla yetinmeyip," kalp krizi neden gecirilir ","kangren neden olunur" gibi konulara isik tutan videolari da seyrederseniz, sanirim bundan sonra sigara icen bir ortama dahi girmek istemeyeceksiniz. bende pek bir etkili oldu da..
  • artık hastanelerde yaygınlaşmaya başlayan genel olarak başarılı olan sigarayı bırakma polikliniklerine gidip,üç-beş gün arası bu polikliniğin servisinde yatarak sigarayı bırakmak şeklinde bir yöntemin de dahil olduğu tekniklerdir.
  • yemege abanmaktır.
  • anne adayı oldugunuzu ogrenmek. kesinlikle cok etkili bir daha canınız bile istemiyor.
  • aklınıza her geldiğinde su için sadece bir yudum su... kesinlikle işe yarıyor.
  • iradeli olmak. ustune tanimam. ilac milac bo$.
  • bir alışkanlığı bırakabilmek için önce ona olan sevgiyi bırakmak gerektiğini düşünürüm ben. ve iş sigarayı bırakmaya gelince de şöyle tiksinmeyi düşündüm kendisinden;

büyükçe bir cam kavanoz alınır. (turşu kavanozlarından, epey büyük)
    sigarayı bırakmadan 1 hafta önce söndürülen tüm izmaritler bir yerde biriktirilir.
    sigara bırakma gününde, cam kavanozun içine biraz su, izmaritler ve bir parça inek ciğeri* atılır ve kavanozun ağzı kapatılır.
    evde, işte her daim göz önünde bir yerde tutulur.
    zamanla çürüyen ciğer, sigaradan tiksindirmeye yetmezse arada kavanoz kapağı açılıp derin bir nefes çekilir.

(aslında ben bi manyakmışım da devlet bana yardım etmemiş)
  • (bkz: akupunktur)
  • "krizimi sigara ile çözümleyemem" demek. sigarayı bıraktığınız andan itibaren yeni bir bilinç tekniği geliştirin. sanki tedavi edilmesi mümkün olmayan bir hastasınız, senelerdir gitmediğiniz doktor kalmadı. sigara ile tedaviniz mümkün değil. çaresiz bir vakasınız. gittiğiniz doktorların her biri aynı şeyi söylüyor size: "sinirsel krizleriniz ile ilgili herhangi bir bulguya rastlayamadık. sebepsiz terlemeniz, tanımlanamayan aşırı davranışlarınız üzerinde araştırmalarımız devam ediyor. maalesef şimdilik tıp bilimi, çin teknikleri ve şifalı otlar hastalığınız karşısında bir şey yapamıyor, böyle yaşamaya alışmalısınız." yani siz o sigarayı bıraktıktan sonra kendi kendinizi mükemmel bir teknikle kandırıyor, kendinize yalan söylüyorsunuz. yakınınızdakileri bile bilmeden oyuna dahil ediyorsunuz. onlar da sizin hasta olduğunuzu biliyor ama onların da ellerinden birşey gelmiyor. sizi bir odaya kapatacak olsalar, size bir sigara uzatacak olsalar vereceğiniz tepki "işte bu benim zehirim, ben bundan uzak duruyorum" olmamalı, "hayır bu olmaz. sigarayı bir çok kereler denedim, hastalığımın tedavisi sigara olamaz. tekrar tekrar denemek faydasız" olmalıdır. sanki bir reenkarne bilinci. önceki hayatınızda sigara ile herşeyin üstesinden geliyordunuz, yeni hayatınızda ise sigaranın bir faydasını göremiyorsunuz. ondardır ki bir problemi çözmek istediğinizde en son başvurabilecek yardım aracı sigara oluyor. sigarayı bıraktıktan 1 hafta sonra size bir paket kırmızı marlboro uzatıyorlar, "hayır, daha önce hiç böyle bir şey görmedim, tedavide bu cisim tanımlanmamıştır" diye tepki veriyorsunuz.

sigarayı bırakırken bir parça sıyırmak gayet doğaldır.
hesabın var mı? giriş yap